Milé děti, milý rodiče,

Katechetické centrum Olomouc pro vás připravilo další sérii nedělních kartiček, tentokrát s názvem Rosteme ve ctnostech. Děti se budou jejich prostřednictvím seznamovat s návyky v dobrém, které se mohou učit zařazovat do svého života.

Kartičky budou děti dostávat po celý školní rok při nedělní mši svaté. Postupně s nimi mohou hrát několik her, např. skládačku, hledací souboj, dokreslovačku… Více možností aktivit s kartičkami najdete na základní kartě (kterou dostali v neděli 3.9.2023) a možná přijdete i na nějaké další.

 

 

Součástí je také postupně vznikající obrázek, ze kterého může vzniknout hezká záložka. Pokud navíc odstřihnete část záložky, na které je logo Katechetického centra, podepíšete a ve správný termín přinesete do kostela, zúčastníte se losování o sladkou odměnu. Toto losování probíhá pravidelně po devíti týdnech, vždy po zaplnění jednoho z obrázků.

 

 

Ke kartičkám je zdarma k dispozici metodika, která pokrývá jak téma ctností, tak důležité momenty liturgického roku. Nabízí podněty, jak děti přiměřeně jejich věku seznámit s možnostmi práce na jejich osobnosti a stávání se lepšími lidmi v duchu přátelství s Ježíšem. Podobně jako v minulých letech jsou zde pro děti krátké příběhy. Tentokrát jsou hlavními hrdiny tři děti (Klárka, Sofie a Oliver). Ty se ocitnou v neznámé zemi. Putují po ní a téměř na každém kroku se setkávají s různými úkoly a výzvami, které se jim stávají příležitostí projevit odvahu, statečnost, píli, lásku, trpělivost, sebeovládání, tvořivost a mnoho dalších ctností.