Nejnovější zprávy z Církev.cz

Kardinál Grech: Ke kněžství mne přivedl zdravotně postižený člověk

Jak dnes oznámilo Dikasterium pro laiky, rodinu a život, ve čtvrtek 19. května se konala přibližně dvouhodinová videokonference na téma „Církev je váš domov : přínos osob se zdravotním postižením k synodě o synodalitě“, kterou zorganizoval zmíněný vatikánský úřad ve spolupráci s generálním sekretariátem biskupské synody.

Číst dál

Video z Vlčího doupěte: Už vím, zda je život v klášteře zábava

Tým Vlčího doupěte přináší další díl pořadu „Už vím“ s odpověďmi na otázky dětí, během doby velikonoční také se svědectvím některého z biskupů.

Číst dál

Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy

Karmelitánské nakladatelství ve spolupráci s Komisí pro nauku víry České biskupské konference vydalo v češtině již druhou publikaci Národní služby pro ochranu nezletilých Italské biskupské konference nazvanou Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy.

Číst dál

Východotimorská republika zanese Dokument o lidském bratrství do školních osnov

Nově zvolený prezident Východního Timoru José Ramos-Horta oznámil, že jeho země přijala Dokument o lidském bratrství jako národní dokument, který bude zaveden ve vzdělávacích a kulturních institucích této jihovýchodní asijské země.

Číst dál

Arcibiskup Gallagher se modlil před masovým hrobem v Buči

Sekretář pro vztahy se státy, arcibiskup Paul Richard Gallagher, pokračuje v návštěvě Ukrajiny. Dnes dopoledne se před masovým hrobem v Buči modlil za památku bezejmenných obětí války na Ukrajině. Odpoledne se koná tisková konference po setkání s ministrem zahraničních věcí Kulabou.

Číst dál

Arcibiskup Gallager: Jsme svědky utrpení a mučednictví ukrajinského národa

Sekretář pro vztahy se státy, arcibiskup Paul Richard Gallagher, se dnes dopoledne modlil před masovým hrobem v Buči. Jak řekl korespondentu Vatikánského rozhlasu, jedině Pánova milost může zacelit rány, utržené válkou. „Jsme svědky utrpení a mučednictví Ukrajiny. Tento národ si zaslouží naše uznání a úctu“, prohlásil vatikánský „ministr zahraničí“.

Číst dál

Papežův duet s Bonem: Péče o společný domov si žádá poezii a ženskou kuráž

Papež František se ve čtvrtečním podvečeru zúčastnil zahájení Školy Laudato si´, iniciativy zorganizované Mezinárodním výchovným hnutím Scholas Occurrentes pro zhruba padesát studentů z Evropy a Latinské Ameriky, kteří v letošním roce rozvíjejí sociálně-ekologické projekty zaměřené na péči o společný domov.

Číst dál

Slezská lilie od pátku 10. do neděle 12. června

Zahájení mezinárodního křesťanského festivalu Slezská lilie letos kopíruje start programu Noci kostelů. Před katedrálou Božského Spasitele v Ostravě bude v 18.00 hodin připraveno hlavní podium pro první účinkující festivalu.

Číst dál

Drtinová/Hošek, nejen o Dívčí katolické střední škole

O Dívčí katolické škole Praze, a nejen o ní, hovoří v rozhovoru s Danielou Drtivou pro DVTV bývalý ředitel této školy Luboš Hošek.

Číst dál

V Hradci nad Moravicí oslaví 425. jubileum kostela korunovační mší W. A. Mozarta

Mozartovou korunovační mší „Krönungmesse“ oslaví farnost Hradec nad Moravicí 425. výročí posvěcené kostela sv. Petra a Pavla. Jubilejní koncert je naplánován na sobotu 4. června v 17.00 hodin. Dílo předvede sbor Rastislav z Blanska pod vedením Jaroslava Martináska a hudebnicí ze skupiny Czech Virtuosi.

Číst dál

Dominikáni zvou na „Fatimskou první sobotu“

Fatimské první soboty v klášterním kostele olomouckých dominikánů nabízejí pravidelná setkávání s Matkou Boží.

Číst dál

Návštěva z Caritas international

Diecézní charita Hradec Králové přivítala v doprovodu Kláry Boumové zástupce Caritas international pana Gernota Krausse z Caritas-Freiburg.

Číst dál

Završení synodálního procesu v diecézi

Biskup Martin David, apoštolský administrátor diecéze připojil svůj podpis k diecézní syntéze, která je shrnutím diecézní fáze synodálního procesu.

Číst dál

Papež: lidskou destruktivitu je třeba léčit a vymýtit u kořene

V poselství Institutu psychologie Papežské gregoriánské univerzity u příležitosti 50. výročí jeho založení František analyzuje současnost a dění na Ukrajině. Je nutné říci ne zlu, pomáhat těm, jejichž důstojnost je urážena, a podporovat lidskou osobu.

Číst dál

Papež zahájil činnost Mezinárodního výchovného hnutí Scholas Occurrentes

Papež František ve čtvrtek odpoledne na římské univezitě Urbaniana zahájil činnost Mezinárodního výchovného hnutí Scholas Occurrentes, někdejší stejnojmenné papežské nadace, jejíž právní formu změnil chirografem datovaným 19. března. Papež pronesl úvodní přednášku ve škole nazvané „Laudato si´“, jíž se účastní padesát studentů z Evropy a Latinské Ameriky.

Číst dál

Papež: v boji proti obchodu s lidmi podporujte odpovědné využívání technologií a sociálních sítí

Ve svém projevu k účastníkům mezinárodní konference sdružení Santa Marta Group, která se zabývá bojem proti moderním formám otroctví, František vyzývá k obnovení etické vize politického, ekonomického a sociálního života, která by nebyla zaměřena na zisk, ale na lidi. Upozorňuje na potřebu podporovat oběti trestných činů, které jsou příliš často zapomenuty a zbaveny možnosti vyjádřit se.

Číst dál

Papež novým velvyslancům: válka je pro lidstvo vždy porážkou

Papež František při dnešní audienci přívítal nové mimořádné velvyslance u Svatého stolce. Upozornil na význam role velvyslanců při budování všeobecného bratrství v současné době, kdy se lidstvo vyrovnává s následky pandemie i s válkami na Ukrajině a v jiných částech světa.

Číst dál

Matka Jana Pavla II. se rozhodla pro život poté, co jí lékař doporučil potrat

Před více než sto lety, 18. května, porodila Emilia Wojtyla po těžkém a život ohrožujícím těhotenství svého druhého syna Karola. Z dítěte vyrostl svatý Jan Pavel II. Milena Kindziuková v nové polské knize popisuje, jak bylo matce svatého Jana Pavla II. doporučeno, aby šla na potrat: "Musela se rozhodnout mezi vlastním životem a životem dítěte, které nosila. Její hluboká víra nedovolila Emilii zvolit potrat," uvedla Kindziuková v rozhovoru pro ACI Stampa. "Hluboko v srdci musela být připravena přinést tuto oběť pro dítě, které nosila," dodala.

Číst dál

Svatý Jan Pavel II. a blahoslavený Carlo Acutis mezi patrony Světových dnů mládeže 2023

Papež svatý Jan Pavel II. a blahoslavený Carlo Acutis byli jmenováni patrony Světového dne mládeže 2023 v Lisabonu. Nové patrony představil 18. května, v den výročí narození polského papeže, lisabonský patriarcha kardinál Manuel Clemente.

Číst dál

Ztišení u Pánových nohou: duchovní obnova pro zdravotníky v Olomouci

Na zájem a přání zdravotníků zastavit se, načerpat síly, ztišit se, ale i vzájemně se obohatit, reaguje „Jsme blízko vám – Institut klinické pastorační péče“ svou nabídkou duchovní obnovy. Uskuteční se v sobotu 20. srpna 2022 v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a povede ji P. Martin Uher.

Číst dál

Requiem za arcibiskupa Karla Otčenáška

Tradiční bohoslužba ve výroční den úmrtí 23. královéhradeckého biskupa. Uskuteční se v katedrále Svatého Ducha 23. 5. v 18.30 hod.

Číst dál

Pamětní deska arcibiskupovi Karlovi

V Českém Meziříčí, rodišti arcibiskupa Karla Otčenáška, bude v neděli 22. 5. odhalena jeho pamětní deska.

Číst dál

Řeholník bez kněžského svěcení se může stát představeným řeholního institutu

Papež František změnil normy při volbě představených instutů zasvěceného života. Papežovo rozhodnutí je obsažené v reskriptu platném od dnešního dne: Dikasterium pro zasvěcený život bude mít možnost posuzovat jednotlivé případy podle vlastního uvážení.

Číst dál

Papež vzpomíná na prezidenta Arabských emirátů, muže dialogu

V kondolenčním poselství k úmrtí šejka Chalífy bin Zajd Ál Nahjána papež František připomíná jeho snahy o jednotu a solidaritu v rámci lidstva, což jsou hodnoty, které inspirovaly rovněž dokument z Abú Dhabí.

Číst dál

Papež: Spiritualita Charlese de Foucauld mi pomohla v dozrávání i krizích

Vatikán. Před dnešní generální audiencí papež František v salonku auly Pavla VI. přijel členy sdružení, nazvaného Duchovní rodina Charlese de Foucauld. Tato asociace, založená v padesátých letech minulého století, propojuje skupiny, kongregace a fraternity, které se inspirují spiritualitou právě kanonizovaného „bratra Karla“. Dnes se k ní hlásí více než třináct tisíc lidí po celém světě.

Číst dál

Arcibiskup Gallagher zahájil mírovou misi na Ukrajině

Sekretář pro vztahy se státy, arcibiskup Paul Richard Gallagher, dnes přicestoval na Ukrajinu, aby znovu dosvědčil papežovu blízkost tamnímu obyvatelstvu a potvrdil úsilí Svatého stolce o dialog vedoucí k opětovnému nastolení míru.

Číst dál

Sedmdesát let od popravy dojde v Rokytnici k odhalení pomníku P. Jana Buly

Od popravy P. Jana Buly, jedné z obětí Babického procesu, letos uplyne sedmdesát let. Při příležitosti výročí justiční vraždy dojde v Rokytnici nad Rokytnou v sobotu 21. května k odhalení Bulova pomníku.

Číst dál

Slovo biskupa Vojtěcha Cikrleho k Noci kostelů 2022

„Cílem Noci kostelů není překonávat rekordy v návštěvnosti. Usilujeme o to, aby byly připravované programy hodnotné a aby si návštěvníci domů neodnášeli jen vzpomínku na nádheru umělecké výzdoby kostelů….“

Číst dál

Job – zkouška víry a požehnané očekávání

Dnešní generální audience se konala na Svatopetrském náměstí. Papež František při ní pokračoval desátou katechezí z cyklu o stáří. Uvedlo ji čtení ze závěrečné kapitoly knihy Job, (42,1-6.12.16), které popisuje požehnání, jež se Jobovi nakonec dostává: četná stáda, potomstvo a dlouhověký život.

Číst dál

Koncert Symfonického orchestru Ukrajinského rozhlasu již tento čtvrtek

Ve čtvrtek 19.5. si od 21 hodin můžete na našem webovém rádiu poslechnout „Mozartovský koncert“ v ukrajinském podání. Symfonický orchestr Ukrajinského rozhlasu řídí Volodymyr Sheiko, na housle hraje Nazar Pylatiuk, na violu Roman Borkovsky. Koncert byl nahrán v kyjevském studiu 17. července 2021 pro mezinárodní síť Euroradia.

Číst dál

8 milionů od českých křesťanů zvyšuje soběstačnost potřebných na Blízkém východě

Oblast Blízkého východu se dlouhodobě potýká s ozbrojenými konflikty, humanitární a uprchlickou krizí. Díky finanční podpoře od českých věřících pomáhá Charita Česká republika lidem v Iráku a Libanonu zajistit zdroj obživy a uživit sebe i svoje rodiny. Desítky žen rozjely vlastní podnikání, desítky farmářů získaly znalosti a vybavení, a dokáží tak hospodařit i s rostoucím nedostatkem vody. Desítky mladých lidí mohou díky příspěvkům na školné a dopravu pokračovat ve studiu. V Libanonu prostředky pomohou s obnovou infrastruktury. Letošní kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí proběhne už tuto neděli 22. května.

Číst dál

Festival Forfest usiluje o dialog duchovního umění a společnosti

S myšlenkou propojení progresivních snah současné hudby a výtvarného umění, které se novým, aktuálním způsobem dotýkají závažných duchovních témat dějin umění, pokračuje letos svým třiatřicátým ročníkem festival Forfest. Série akcí pod záštitou arcibiskupa Jana Graubnera probíhá až do poloviny srpna v Kroměříži, Olomouci, Zlíně, Kojetíně, Hodoníně a Hustopečích. V rámci programu je na neděli 19. června od 19.00 plánován varhanní koncert Ireny Chřibkové v olomoucké katedrále sv. Václava.

Číst dál

Fotogalerie: Ohlédnutí za Týdnem pro rodinu Centra pro rodinu v Ostravě

V týdnu 7. - 15. 5. proběhl již 14. ročník Týdne pro rodinu. Pro letošní rok bylo vybráno motto Rodina - tým pro život. Po celé České republice se konalo nespočet akcí zaměřených na rodinu. Také Centrum pro rodinu a sociální péči z Ostravy nezahálelo.

Číst dál

Okolo Hradce počtvrté kolmo!

Na společné cykloputování po kostelích a dalších zajímavostech a zároveň v krásné přírodě Královéhradecka jste zváni v pátek 10. června 2022.

Číst dál

Fotogalerie: Biskup Martin David žehnal léčebné prameny

Apoštolský administrátor biskup Martin David sloužil 14. 5. mši svatou u hrobky Vincenze Priessnitze, zakladatele lázeňství na Jesenicku, v rámci oslav 200 let od založení Priessnitzových lázní v Jeseníku.

Číst dál

Parolin: Praedicate Evangelium naplňuje jeden z hlavních cílů pontifikátu

Kardinál státní sekretář promluvil na studijním dni v Lateránu o apoštolské konstituci zveřejněné 19. března. „Státní sekretariát neztratil své postavení v kurii, jeho funkce jsou stejné, ale s určitými změnami.“ Ekonomický prefekt Guerrero: „Je třeba usilovat o to, aby fungování kurie nebylo překážkou jejího poslání.“

Číst dál

Sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí již tuto neděli

Již na tuto neděli (22. května) připadá Den modliteb za pronásledované křesťany a i letos proběhne kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí. Její výtěžek pomůže opět těm, kteří to nejvíce potřebují, v oblasti Blízkého východu.

Číst dál

Červená středa se bude letos konat 23. listopadu

Více než 60 % lidí žije v zemích, kde není dodržováno jedno ze základních lidských práv - svoboda vyznání. Téměř 300 milionů věřících zažívá podle papežské nadace Církev v nouzi každodenní pronásledování. U příležitosti Dne modliteb za pronásledované křesťany, který se koná vždy na 6. neděli velikonoční (ta letos připadá na 22. května), zveřejňujeme i datum příští Červené středy, která se letos uskuteční 23. listopadu.

Číst dál

Papež František: Misie je zápalem víry, která se nespokojuje sama se sebou

Papež František zaslal poselství Papežským misijním dílům, která se sešla na generálním shromáždění v Lyonu, kde bude příští neděli kardinál Tagle slavit beatifikační liturgii Pauliny Jaricotové, zakladatelky Díla šíření víry. Misijní obrácení církve není proselytismus, ale svědectví, píše papež.

Číst dál

Ukrajinská Charita pomohla půldruhému milionu válečných obětí

Caritas Internationalis uspořádala v Marconiho sále Vatikánského rozhlasu tiskovou konferenci, na které informovala o práci Konfederace Charit na Ukrajině a o humanitární situaci v této zemi.

Číst dál

Arcibiskup Gallagher odjíždí na Ukrajinu

Svatý stolec dnes oficiální oznámil, že sekretář pro vztahy se státy, arcibiskup Paul Richard Gallagher, v příštích dnech navštíví Ukrajinu, aby opětovně dosvědčil papežovu blízkost a potvrdil úsilí Svatého stolce o dialog vedoucí k opětovnému nastolení míru.

Číst dál

Kardinál Dominik Duka: apoštolský administrátor pražské arcidiecéze

J. Em. Dominik kardinál Duka se 13. května 2022, dnem jmenování nového pražského arcibiskupa Mons. Jana Graubnera, stává emeritním pražským arcibiskupem a zároveň byl ustanoven apoštolským administrátorem sede vacante pražské arcidiecéze, a to až do okamžiku, kdy se nový arcibiskup ujme kanonického vedení pražské arcidiecéze.

Číst dál

Noc kostelů 2022 na YouTube

Krátký videospot na YouTube je pozvánkou na Noc kostelů, která se bude konat v pátek 10. června 2022.

Číst dál

Harachov rozezněly po 80 letech zvony

Stalo se tak poprvé v neděli 15. května v 18 hodin.

Číst dál

Počet katolických svateb roste po COVIDu rychleji než počet svateb civilních

Počet katolických církevních svateb vloni vystoupal na 4.285, což je oproti roku 2020 nárůst o víc než 7 %. Celkový počet svateb roste pomaleji, podíl katolických svateb na počtu všech svateb se proto zvýšil, a to z necelých 8 % na víc než 9 %. Dlouhodobě sledujeme ve společnosti narůstající zájem o svatby, COVID tento trend zastavil. Církevní svatby se k vyšším číslům po COVIDu vrací rychleji než civilní, stejně rychle v Moravské i České provincii. Celkově stále platí, že na Moravě se koná více církevních svateb než v Čechách, asi 2/3 ze všech.

Číst dál

František: Problematika dětské práce nás znepokojuje

Papež napsal list generálnímu řediteli Mezinárodní organizace práce u příležitosti Světové konference o odstranění dětské práce. Vyjadřuje v něm znepokojení nad skutečností vykořisťování dětí a nad souvislostmi se současnou krizí a starostí o naši budoucnost.

Číst dál

Parolin: Válka je nesmyslné násilí, musíme být tvůrci míru

V projevu na konferenci pořádané římskou Papežskou univerzitou Urbaniana a organizované marockým velvyslanectvím při Svatém stolci vatikánský státní sekretář kardinál Pietro Parolin připomněl dobré vztahy mezi Vatikánem a severoafrickým státem a zopakoval papežovy výzvy ke konkrétnímu závazku ukončit konflikt na Ukrajině.

Číst dál

Novým generálním vikářem plzeňské diecéze bude P. Petr Hruška

Biskup Tomáš Holub jmenuje k 1. červnu 2022 generálním vikářem Diecéze plzeňské P. Petra Hrušku, dosavadního faráře v Chebu a okrskového vikáře Chebského vikariátu. Během letních měsíců dojde k předání úřadu od současného výkonného ředitele kurie Jakuba Holíka. Další s tím spojené personální změny budou zveřejněny po dalším rozhodnutí.

Číst dál

Společenství Eucharistická hodina prožije svatodušní vigilii s arcibiskupem Graubnerem

Svatodušní vigilii s arcibiskupem Janem Graubnerem prožijí v sobotu 4. června členové duchovního společenství Eucharistická hodina. Pouť mužů a žen, kteří se dobrovolně zavázali alespoň půl hodinu týdně věnovat adoraci a dobrovolné službě ve formě pomoci nemocným, ve farnosti nebo v rodině, začíná v 15.00 hodin v kostele sv. Václava v Ostravě.

Číst dál

Tábor pro ukrajinské děti

Pastorační středisko při Biskupství českobudějovickém ve spolupráci se spolkem Most – České Budějovice a za podpory Jihočeského kraje pořádá pobytový tábor pro ukrajinské děti od 6 do 15 let v Chatkách na jihu od 11. 7. do 15. 7. 2022. Mladší děti pouze za doprovodu své maminky. Účast pro děti je zdarma!

Číst dál

Adaptační skupina pro ukrajinské děti zřízená Biskupstvím plzeňským má za sebou první týden činnosti

V pondělí 9. května 2022 byl zahájen provoz adaptační skupiny pro ukrajinské děti ve věku 3–6 let. Dostala jméno Veselka, což v ukrajinštině znamená duha. Tato skupina vznikla ve spolupráci se ZČU, která poskytla prostory pro skupinu prvních 10 dětí z Ukrajiny.

Číst dál

Syntéza presynodální přípravy na synodu v Arcidiecézi pražské

Papež František v roce 2021 vyzval celou církev, aby se připojila k přípravě celosvětové Řádné synody biskupů, která proběhne v říjnu 2023 v Římě. Toto vrcholné oficiální shromáždění bude věnované otázce vnitřního života církve (synodality). Příprava podnětů k této synodě v rámci Arcidiecéze pražské byla zahájena 17. října 2021. Pro tento účel se v mnoha farnostech vytvořily malé skupinky o několika lidech, někde se zapojila již fungující společenství a rokovaly nad zadanou základní otázkou: Jak se „společné putování“ aktuálně realizuje v naší místní církvi a k jakým krokům nás vybízí Duch Svatý, aby toto společně putování bylo intenzivnější? Tato otázka byla navíc rozpracována do deseti dalších podotázek. Všem, kteří se podíleli na průběhu procesu a vzniku Syntézy, velice děkujeme!

Číst dál

Dům Bible podpoří Noc kostelů 2022 slevami na české a ukrajinské překlady Bible

Poloviční ceny Biblí a Nových zákonů v praktickém středním, malém i kapesním formátu nabízí organizátorům Noci kostelů Česká biblická společnost. Výhradní vydavatel českého ekumenického překladu Písma dodá knihy za dotované ceny těm zájemců, kteří si je objednají do 10. června, na který letos připadá akce Noc kostelů. V nabídce jsou také drobné tituly za pár korun s biblickými citáty i ukrajinské překlady Nového zákona a evangelií.

Číst dál

Papež univerzitám: Přehodnoťte modely rozvoje a inspirujte ke komunitní službě

Papež František se v pondělí setkal s rektory univerzit z italského regionu Lazio a vyzval je, aby se jejich instituce zavázaly k přehodnocení ekonomických, kulturních a sociálních modelů, které by do středu zájmu opět postavily člověka. Zároveň je povzbudil, aby i nadále přijímali studenty a učitele, kteří jsou oběťmi války a pronásledování.

Číst dál

Papež: politika je setkání, reflexe, akce a také uctivý dialog

Papež František dnes přijal zástupce Politické fraternity komunity Chemin Neuf. Komunita Chemin Neuf, která působí rovněž v České republice, se zrodila v Lyonu v roce 1972 z iniciativy jezuitského seminaristy Laurenta Fabra, který se po zkušenosti modlitby prožité ve skupině Katolické charismatické obnovy rozhodl vybudovat společenství, které by evangelizovalo a pracovalo pro společné dobro.

Číst dál

Papež Kamiliánům: Dobří samaritáni v "polní nemocnici" církve

František se setkal s účastníky 59. generální kapituly Řádu služebníků nemocných, která právě zvolila nového generálního představeného, otce Pedra Tramontina z provincie ve Spojených státech.

Číst dál

Titus Brandsma, svatý podivín

Minulou neděli papež František spolu s dalšími devíti blahoslavenými kanonizoval neobvyklého odpůrce nacismu: Holanďan Titus Brandsma (1881-1942) byl složitou osobností, která nám má co říci i dnes. V rozhovoru pro německou redakci Vatikánského rozhlasu to prohlašuje karmelitán Michael Plattig. Zejména Titovo bezpodmínečné úsilí o mír a usmíření má v čase války na Ukrajině velký význam.

Číst dál

Stručný přehled nových svatých

Při první velké kanonizační slavnosti po dvou a půl letech, která se uskutečnila v neděli na Svatopetrském náměstí, papež František kanonizoval celkem deset žen a mužů, včetně zakladatelů řeholních řádů a mučedníků. Zde najdete krátký přehled nových světců.

Číst dál

Bohoslužba při příležitosti nedožitých 90. narozenin kardinála Vlka

V úterý 17. května, v den nedožitých 90. narozenin Miloslava kardinála Vlka a zároveň v den 53. výročí úmrtí Josefa kardinála Berana, se v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha uskuteční mše svatá. Bohoslužba v kapli arcibiskupů pražských začíná v 7.00.

Číst dál

Víkend v Božím městě

Na evangelizačním víkendu se ve Frýdku-Místku podílely všechny tamní církve. Pod názvem Boží město nabídly přednášky i přímluvnou modlitbu. „Chceme, aby to byl Boží festival plný lásky, radosti a života,“ předznamenal atmosféru dvoudenní akce Braňo Letko – zpěvák Lámačských chval na úvod programu v pátek 13. května.

Číst dál