Nejnovější zprávy z Církev.cz

Generální shromáždění UCESM 2024

21. valné shromáždění UCESM (Unie evropských konferencí vyšších řeholních představených) se koná od 15. do 20. dubna 2024 v Duchovním centru sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna. Letos se řeholníci zamýšlí na tématem “Náboženský život: identita a budoucnost - tváří v tvář dnešním výzvám“. České konference vyšších řeholních představených zastupují sr. Krista Chládková, sr. Vojtěcha Zikešová a P. Lukáš Fošum.

Číst dál

50 let od pohřbu Štěpána Trochty

V sobotu 6. dubna jsme si připomněli 50. výročí úmrtí Štěpána kardinála Trochty, dnes, v úterý 16. dubna, pak uplynulo na den přesně 50 let od jeho pohřbu. Ten byl pro současníky snad ještě významnějším dnem, neboť to bylo skutečné poslední rozloučení s obdivovaným biskupem.

Číst dál

Velehrad nositelem ocenění Evropského dědictví

Značka Evropské dědictví (EHL = European Heritage Label) byla nově udělena Evropskou komisí Velehradu a dalším 16 cisterciáckým klášterním krajinám z 5 zemí. Podařilo se to díky spolupráci pod názvem Cisterciácké krajiny spojující Evropu (zkr. CISTERSCAPES), do níž jsou v České republice zapojeny klášterní krajiny Vyšší Brod, Žďár nad Sázavou, Plasy a Velehrad.

Číst dál

“Rozhovory v Duchu" pro ženy v synodální církvi

Světová unie katolických ženských organizací (WUCWO) připravuje on-line setkání pod názvem "Rozhovory v Duchu", které pořádá ve spolupráci s World Women's Observatory (WWO) a Ignatian Encounter Ministry. 23. dubna 2024 se na internetu propojí přibližně 1400 žen z celého světa na on-line setkání, které je také přípravou na druhé zasedání synodálního shromáždění v říjnu tohoto roku v Římě.

Číst dál

Pařížská katedrála Notre-Dame bude po 5 letech otevřena

Před pěti lety, 15. dubna 2019 se Paříž stala svědkem tragédie, když katedrálu Notre-Dame zachvátily plameny. Pařížský arcibiskup vyhlásil znovuotevření na prosinec 2024.

Číst dál

Večer chval s kapelou Timothy a ESPE v Brně

Slovenská worshipová skupina Timothy a ESPE přijedou již tuto neděli 21. dubna od 16h do 18h30 v rámci 2. ročníku Worship moments do Sono Music clubu Brno. Vstup zdarma.

Číst dál

Studijní projekt pro mladé novináře se stáží v TV Noe

Křesťanská televize Noe společně s Vyšší odbornou školou publicistiky v Praze i letos pokračují ve studijním projektu pro mladé novináře a zájemce o práci v médiích.

Číst dál

Při útoku nedaleko Sydney bylo v kostele pobodáno několik lidí

V pondělí 15. dubna bylo pobodáno několik osob v kostele ležícím západně od australského města Sydney. Informovaly o tom světové agentury s odvoláním na místní policii. Ta uvedla, že útočníka zadržela. Motiv jeho činu zatím není jasný. V sobotu jiný muž v nákupním centru v Sydney zabil šest osob a 12 dalších zranil.

Číst dál

Světové dny mládeže proměňují životy mladých už 40 let

V neděli 14. dubna 2024 si Řím připomněl 40 let od prvních Světových dní mládeže v Římě. Při této příležitosti promluvil kardinál Mendonça, prefekt Dikasteria pro kulturu a vzdělávání.

Číst dál

Týden modliteb za duchovní povolání 2024

Týden modliteb za duchovní povolání každoročně vrcholí o 4. neděli velikonoční – neděli Dobrého pastýře. Letos probíhá od 15. do 21. dubna 2024. Impulsem k modlitbám je Ježíšova výzva: „Proste Pána žní, aby poslal dělníky na svou žeň“ a “Získávejte mi učedníky…“ Papež František ke Světovému dni modliteb za povolání vydává každý rok poselství.

Číst dál

FOTOGALERIE: Zvony míru a pokoje pro Evropu

V sobotu 13. dubna slavil rottenbursko-stuttgardský biskup Gerhard Schneider spolu s ostravsko-opavským biskupem Martinem Davidem pontifikální mši svatou u příležitosti navrácení původně zrekvírovaných zvonů z druhé světové války. Při slavení eucharistické slavnosti věřící vyprošovali mír a dar Pánova pokoje pro nás, naše země, Evropu a jiné oblasti světa.

Číst dál

Svatovojtěšská pouť královéhradecké diecéze na Libici

Svatovojtěšská pouť v Libici nad Cidlinou, rodišti svatých bratří Vojtěcha a Radima připadá letos na sobotu 27. dubna. Tradice svatovojtěšských poutí sahá do daleké minulosti. Jak už její název napovídá, je spojena s úctou k jednomu z českých patronů, druhému českému biskupovi sv. Vojtěchovi, pocházejícímu z rodu Slavníkovců.

Číst dál

Papež schválil nové dekrety Dikasteria pro blahořečení a svatořečení

Papež František v sobotu 13. dubna přijal kardinála Marcella Semerara, prefekta Dikasteria pro blahořečení a svatořečení, a schválil dekrety, které vyzdvihují mimořádné svědectví víry čtyř osob.

Číst dál

Pět zvonů navrácených z Německa si převzaly české farnosti

Češi a Němci se v sobotu 13. dubna setkali v ostravské katedrále Božského Spasitele, aby se společně modlili za mír. Symbolem smíření je návrat pěti zvonů, které zrekvírovala nacistická válečná mašinérie. Projekt Zvony míru propojuje domovské farnosti zvonů s těmi německými, kde zvony po druhé světové válce sloužily. Víkendový česko-německý program zakončila návštěva Oldřišova, kde dostal slovo také očitý svědek snímání zvonů, o jehož vzpomínkách neměli někteří místní ani tušení.

Číst dál

Zahájení kurzu Staroslověnská liturgie a literatura v českém prostředí

Cyrilometodějská křesťanská akademie v rámci kurzu Teologie v praktickém životě křesťana a k poznání cyrilometodějského díla pořádá v letním semestru akademického roku 2024 cyklus čtyř přednášek na téma „Staroslověnská liturgie a literatura v českém prostředí“.

Číst dál

Do Česka přijeli nemocniční kaplani z celé Evropy a USA

Praha se v minulém týdnu stala hostitelským městem 18. mezinárodní konference pořádané Evropskou sítí nemocničních kaplanů (ENHCC). Jedná se o vrcholné odborné a pracovní setkání kaplanů z celé Evropy a USA. Konference se koná jednou za dva roky a Česká republika byla hostitelskou zemí vůbec poprvé.

Číst dál

Přímé přenosy bohoslužeb od 15. do 21. dubna 2024

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.

Číst dál

FOTOGALERIE: Evropské zasedání nemocničních kaplanů

Ve dnech 10.- 14. dubna 2024 se v Praze konala konference Evropské sítě nemocničních kaplanů (European Network of Health Care Chaplaincy, ENHCC). Součástí programu byla ekumenická bohoslužba, kterou v pražské katedrále sv. Víta společně vedli dómský farář Mons. Milan Hanuš, P. Václav Tomiczek - člen organizačního týmu, Gudrun Rosen - předsedkyně ENHCC, generální sekretář Ekumenické rady církví Petr Jan Vinš, synodní senior Českobratrské církve evangelické Pavel Pokorný a P. Martin Moravec, OCr.

Číst dál

Svatý otec k útoku Íránu na Izrael: Už žádné války, žádné násilí!

V závěru modlitby Regina Coeli v neděli 14. dubna vyjádřil papež František zármutek a znepokojení nad včerejším útokem Íránu na Izrael a vyzval k zastavení všeho, co by mohlo zavléci Blízký východ do ještě většího válečného konfliktu.

Číst dál

Papež při modlitbě Regina Coeli: Je krásné sdílet víru!

Papež František během promluvy při nedělní modlitbě Regina Coeli na třetí neděli velikonoční vyzval věřící, aby se zamysleli nad svým osobním setkáním s Pánem, ale i nad tím, jak je krásné předávat naši víru.

Číst dál

FOTOGALERIE: Uvedení do úřadu olomouckého arcibiskupa Josefa Nuzíka

Při slavnostní bohoslužbě, která se v sobotu 13. dubna 2024 dopoledne uskutečnila v katedrále sv. Václava, se patnáctým olomouckým arcibiskupem a moravským metropolitou stal Josef Nuzík. Nového arcibiskupa v moravské metropoli přivítalo přibližně 3 500 věřících. Přinášíme z této slavnosti fotogalerii.

Číst dál

Biskup Jan Vokál vysvětil jáhna

V Sádku u Poličky přijal jáhenské svěcení jako předstupeň kněžství František Zloch.

Číst dál

Generálním vikářem olomoucké arcidiecéze byl jmenován Ladislav Švirák

Jméno nového generálního vikáře, svého nejbližšího spolupracovníka a zástupce, oznámil olomoucký arcibiskup Josef Nuzík v závěru bohoslužby, při které byl v sobotu 13. dubna 2024 uveden do úřadu.

Číst dál

Úřadu olomouckého arcibiskupa se ujal Josef Nuzík

Při slavnostní bohoslužbě, která se v sobotu 13. dubna 2024 dopoledne uskutečnila v katedrále sv. Václava, se patnáctým olomouckým arcibiskupem a moravským metropolitou stal Josef Nuzík.

Číst dál

Homilie pronesena při inauguraci arcibiskupa Josefa Nuzíka

Přinášíme plné znění homilie olomouckého arcibiskupa Josefa Nuzíka, kterou pronesl při inaugurační bohoslužbě v sobotu 13. dubna v katedrále sv. Václava v Olomouci.

Číst dál

Papež František vyrazí na nejdelší cestu svého pontifikátu do Asie

Papež František v září vyrazí na nejdelší cestu svého pontifikátu do Asie, kde navštíví Indonésii, Papuu Novou Guineu, Východní Timor a Singapur. Oznámil to dnes vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Sedmaosmdesátiletý papež letos výrazně zpomalil tempo návštěv v zahraničí a zatím mimo hranice Vatikánu a Itálie nevycestoval.

Číst dál

Dny dobrovolnictví v Královéhradeckém kraji

Kreativní workshopy, burzu neziskovek, charitativní běh a také rozmanité aktivity pro rodiče a děti, to vše nabídnou letošní Dny dobrovolnictví od 25. do 28. dubna 2024 v Královéhradeckém kraji.

Číst dál

Květiny pro Rudolfa Jana: Pocta arcibiskupovi, jehož srdce bilo pro Olomouc

V pátek 12. dubna 2024, den před svým uvedením do úřadu olomouckého arcibiskupa a moravského metropolity, uctil Mons. Josef Nuzík památku jednoho ze svých předchůdců na stolci sv. Metoděje: kardinála Rudolfa Jana, od jehož zvolení třetím olomouckým arcibiskupem uplynulo právě 205 let.

Číst dál

Nigérie: Extremisté zabili deset lidí včetně těhotné ženy a jejího dítěte

Na Velikonoční pondělí (1. dubna) udeřili ozbrojenci z kmene Fulani ve střední Nigérii a zmasakrovali deset křesťanů včetně těhotné ženy a jejího nenarozeného dítěte. Útoky se odehrály ve třech komunitách ve farnosti sv. Tomáše v Bokkosu ve státě Plateau.

Číst dál

Erfurt zve na blížící se Katolické dny

Na přelomu května a června ( 29. května – 2. června 2024) se v německém Erfurtu konají Katolické dny (tzv. Katholikentag), které jsou tradičním setkáním věřících z celého Německa, ale vítáni jsou i návštěvníci ze zahraničí. Do programu se zapojí i církev z ČR a využije této příležitosti nejen k prezentaci církevních památek ale i svých aktivit. Mottem letošních 103. Katolických dnů je „Budoucnost patří pokojným lidem“.

Číst dál

Papež vyzval děti v římské farnosti, aby se ve všech situacích obracely k Bohu

Svatý otec navštívil ve čtvrtek 12. dubna odpoledne farnost na předměstí Říma, kde zahájil tzv. "školu modlitby" s dětmi, které se připravují na první svaté přijímání v rámci Roku modlitby. Odpovídal na četné otázky a povzbuzoval je, aby přijaly svou víru a obracely se k Bohu v modlitbě v dobrých i zlých časech.

Číst dál

Hlasování o potratech v Evropském parlamentu je "ideologickou deklarací" a nespadá do kompetence EU

Evropský parlament ve čtvrtek 10. dubna schválil zařazení tzv. práva na potrat do Listiny základních práv EU. Vincenzo Bassi, předseda Federace katolických rodinných asociací v Evropě (FAFCE), v reakci na hlasování Evropského parlamentu uvedl, že není ničím jiným než cynickou politickou pozicí před volbami do Evropského parlamentu.

Číst dál

FOTOGALERIE: Výročí 30 let Vězeňské duchovenské péče ČR

U příležitosti oslav 30 let existence Vězeňské duchovenské péče se ve čtvrtek 11. dubna v evangelickém sboru U Jákobova žebříku v Praze-Kobylisích konala za účasti duchovních jednotlivých církví a vedení Vězeňské služby ČR slavnostní ekumenická bohoslužba. Přítomen byl Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský, který má v rámci ČBK vězeňskou službu na starosti, a také Tomáš Tyrlík, předseda Ekumenické rady církví v ČR.

Číst dál

Dívčí pěší pouť do Napajedel k Aničce Zelíkové

Pouti za ochranu nenarozených u příležitosti slavnosti Zvěstování Páně a také stého výročí narození Aničky Zelíkové se v pondělí 8. dubna 2024 zúčastnily také studentky Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži.

Číst dál

VIDEO: Když tvoří tvůrce

Jak Bůh jedná s člověkem? Co znamená, když Boha nazýváme hrnčířem? V rámci návštěvy sklárny Pačinek Glass v Kunraticích u Cvikova se nad těmito otázkami zamýšlí litoměřický biskup a generální sekretář ČBK Stanislav Přibyl.

Číst dál

Novým proboštem Svatoštěpánské kapituly se stal J.M. can. ICLic. Józef Szeliga

V čele svatoštěpánské kapituly bude v příštích pěti letech stát litoměřický děkan farnosti U Všech svatých J.M.can. ICLic. Józef Szeliga, který byl zvolen v tajné volbě 14. března.

Číst dál

Pohled do klášterního života 160 let staré řeholní komunity tzv. čokoládových sester

Cisterciácké opatství Castagniers, které se nachází v oblasti Maritimes-Alpes severně od Nice, je domovem čtrnácti řeholnic, kterým se v regionu říká "čokoládové sestry". Tyto provensálské řádové sestry provozují již více než sedmdesát let malou řemeslnou čokoládovnu. Přinášíme zajímavou historii opatství Castagniers a lahodné čokolády, kterou sestry vyrábějí.

Číst dál

Křesťané v Indii čelí rostoucímu násilí

Během prvních měsíců roku 2024 došlo k rozsáhlému omezování lidských práv a k narušování svobody křesťanů v Indii. Stát Čhattísgarh je územím s největším počtem útoků proti křesťanské menšině, které byl v některých vesnicích dokonce zakázán přístup ke zdrojům s pitnou vodou.

Číst dál

Při slavnosti v olomoucké katedrále se úřadu ujme arcibiskup Josef Nuzík

Událost, jaká se v Olomouci uskutečnila naposledy před 32 lety… Do úřadu olomouckého arcibiskupa bude v sobotu 13. dubna 2024 uveden Mons. Josef Nuzík.

Číst dál

Vstup do Arcidiecézního muzea v Olomouci je při inauguraci zdarma!

Po více než třiceti letech zažije Olomouc v sobotu 13. dubna 2024 uvedení nového arcibiskupa. Do úřadu metropolity moravského a arcibiskupa olomouckého bude během bohoslužby v katedrále sv. Václava oficiálně uveden Josef Nuzík. U příležitosti této mimořádné události bude po celou sobotu vstup zdarma do všech výstav Arcidiecézního muzea.

Číst dál

Zvony míru: Připojte se k česko-německé modlitbě za mír

V ostravské katedrále Božského Spasitele již čeká pětice zvonů, které se vracejí z Německa po více než osmdesáti letech. Farnosti, odkud zvony pocházejí, si je převezmou od zástupců rottenbursko-stuttgartské diecéze, která vrací do Česka a Polska zvony odcizené za druhé světové války, které následně zůstaly v Německu a kvůli mezinárodní situaci se nemohly vrátit na východ.

Číst dál

Biskupové EU: Potrat nikdy nemůže být základním právem

Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) zveřejnila před čtvrtečním hlasováním o zařazení práva na potrat do Listiny základních práv EU dokument, v němž zopakovala, že právo na potrat nikdy nemůže být základním právem.

Číst dál

Papež František: O statečnosti

Křesťan bez statečnosti, který nesměřuje své síly k dobru, který nikomu nevadí, je neužitečným křesťanem. Papež František o tom hovořil při středeční audienci v katechezi věnované “nejbojovnější ze ctností”, kterou je statečnost. Připomněl, že statečnost přináší vytrvalost v těžkostech a stálost v úsilí o dobro.

Číst dál

Vatikánu byla předložena nová obvinění ze zneužívání Marko Rupnikem

Pět obvinění z údajného zneužívání, kterého se měl dopustit P. Marko Rupnik, bylo předloženo 3. dubna Dikasteriu pro nauku víry, kde v současné době probíhá vyšetřování případu, co papež František rozhodl zrušit promlčecí lhůtu v kauze tohoto slovinského kněze.

Číst dál

Zemřela Jessica Hanna, matka, která si v boji s rakovinou vybrala život

Populární osobnost sociálních médií, zastánkyně práva na život a matka čtyř dětí Američanka Jessica Hanna, známá pod přezdívkou "Blessed By Cancer" (požehnána rakovinou), zemřela 6. dubna 2024.

Číst dál

FOTOGALERIE: Instalace nového probošta na Vyšehradě

Včera, v den slavnosti Zvěstování Páně, byl instalován nový probošt Královské kolegiátní kapituly sv. Petra a Pavla na Vyšehradě v Praze, kanovník P. Jan Kotas. Po vlastním obřadu instalace následovala pontifikální mše svatá, jejímž hlavním celebrantem byl arcibiskup pražský Jan Graubner, předseda ČBK, spolu s dalšími kněžími koncelebroval také apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo a řeckokatolický biskup Ladislav Hučko. Pražský arcibiskup na závěr bohoslužby ocenil stříbrnou medailí sv. Jana Nepomuckého dosavadního probošta zdejší kapituly Aleše Opatrného. Kanovník P. Jan Kotas byl zvolen 79. proboštem kolegiátní kapituly sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

Číst dál

Jordan Peterson: Kříž je triumf života tváří v tvář utrpení

Americký psycholog Jordan Peterson v rozhovoru pro EWTN mluví o Velikonocích v souvislosti s příslibem, který člověka neustále pohání vpřed a vzhůru, aby se stával lepším. Podle něj je kříž ústředním bodem, kde se spojuje utrpení a život.

Číst dál

Za rok 2022 v církvi přibylo 14 milionů katolíků

Nejnovější církevní statistika ze začátku dubna se věnuje se letům 2021 a 2022. Přestože poklesl počet kněží a seminaristů, církev se rozrůstá, především v Africe a Asii.

Číst dál

Plná katedrála se rozloučila s varhanami

Přes 32 tisíc Kč se v neděli 7. dubna vybralo na benefičním koncertě ve prospěch projektu Varhany pro Ostravu, který přinese ostravské katedrále Božského Spasitele prvotřídní varhany. Ty stávající čeká stěhování do Košic

Číst dál

Zlatá svatovojtěšská medaile pro Marii Terese Cifaldi z Hnutí fokoláre

Arcibiskup pražský udělil v pondělí 8. dubna zlatou svatovojtěšskou medaili paní Marii Terese Cifaldi z Hnutí fokoláre, která se letos v dubnu dožívá devadesáti let.

Číst dál

Papež: Sport by měl podporovat sociální přátelství a bratrství

Během nedělní modlitby Regina coeli papež František připomněl Mezinárodní den sportu za rozvoj a mír, který připadá na 6. dubna a byl vyhlášen Organizací spojených národů jako příležitost k uznání pozitivní role, kterou sport a fyzická aktivita hrají ve společenstvích a v životě lidí na celém světě. Celosvětovým tématem pro rok 2024 je "Sport pro podporu mírových a inkluzivních společností".

Číst dál

Nezapomínejme na zločiny komunismu: Vernisáž v rámci festivalu Paschalia olomucensia

Letos uplyne 75 let od zveřejnění pastýřského listu „Hlas československých biskupů a ordinářů věřícím v hodině velké zkoušky“, který byl přijat československými biskupy na tajné konferenci 15. června 1949 v Praze. Tento list se stal spouštěcím mechanismem k zahájení pronásledování katolické církve a omezení svobody v naší zemi.

Číst dál

Květinové srdce pro Rudolfa Jana: Pocta arcibiskupovi, jehož srdce bilo pro Olomouc

V pátek 12. dubna 2024, den před svým uvedením do úřadu olomouckého arcibiskupa a moravského metropolity, uctí Mons. Josef Nuzík památku jednoho ze svých předchůdců na stolci sv. Metoděje: kardinála Rudolfa Jana, od jehož zvolení třetím olomouckým arcibiskupem uplyne právě 205 let.

Číst dál

"Byla jsem zboží!" Říká žena, která se narodila náhradní matce

Olivia Maurel, která se v roce 1991 narodila náhradní matce, nyní vede kampaň za zrušení surogátního mateřství a podporuje výzvu papeže Františka, aby bylo zakázáno po celém světě. Rovněž v dokumentu Dignitas Infinita, který byl dnes, 8. dubna, zveřejněn, Svatý otec náhradní mateřství opětovně odsuzuje.

Číst dál

Dignitas infinita: Dokument o lidské důstojnosti a prohřešcích proti ní

Vatikán dnes, 8. dubna, představil dokument vatikánského Dikasteria pro nauku víry Dignitas infinita. Papežské magisterium, které vznikalo pět let, systematicky pojednává o otázkách lidské důstojnosti: od problému “spravedlivé války” po chudobu, od násilí na migrantech po násilí na ženách, od potratů přes náhradní mateřství až po eutanazii, od genderové teorie po digitální násilí. Přinášíme shrnutí dokumentu, které připravil ediční ředitel Dikasteria pro komunikaci, Andrea Tornielli.

Číst dál

FOTOGALERIE: Pouť k Božímu milosrdenství ve Slavkovicích

U příležitosti neděle Božího milosrdenství ve Slavkovicích slavil poutní mši svatou Mons. Tadeáš Wojda, SAC, diecézní biskup Gdaňska a koncelebrovali královéhradecký biskup Jan Vokál, kněží z Ukrajiny a další kněží a jáhni. Na závěr slavnostní bohoslužby biskup Tadeáš Wojda požehnal obrázky Božího milosrdenství, které následně spolu s ministranty přítomným poutníkům rozdával.

Číst dál

Církev ve Skotsku reaguje na návrh zákona o asistované sebevraždě

Katolická církev ve Skotsku reagovala na zveřejnění návrhu zákona o tzv. asistovaném umírání nevyléčitelně nemocných dospělých, který předložil liberálně-demokratický poslanec Liam McArthur. Biskup z diecéze Paisley a místopředseda Biskupské konference Skotska, John Keenan, jeho zavedení označil za nebezpečné, protože "normalizuje" sebevraždu a hodnotu lidského života měří pouze efektivitou a užitečností, nikoli jeho důstojností. Přinášíme celé znění odpovědi biskupa Keenana.

Číst dál

Přímé přenosy bohoslužeb od 8. do 14. dubna 2024

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, České televizi a Radiu Proglas.

Číst dál

FOTOGALERIE: Koncert s požehnáním vitráže Božího oka v Křišťálovém chrámu

V neděli 7. března 2024 od 16 hodin se v Křišťálovém chrámu v Kunraticích u Cvikova konal velikonoční koncert, během něhož litoměřický biskup Mons. Stanislav Přibyl požehnal nově instalovanou vitráž Božího oka nad hlavním oltářem kostela. Koncert se konal pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a vystoupili na něm sólisté Opery a Smyčcový kvintet Divadla F. X. Šaldy.

Číst dál

Pouť trvalých jáhnů královéhradecké diecéze

V řeholním domě Schönstattských sester Mariiných v Rokoli se minulý víkend sešli se svým diecézním biskupem Janem Vokálem trvalí jáhnové a také ti, kteří jsou ve formaci k trvalému jáhenství. Prožili tak všichni spolu Pouť trvalých jáhnů.

Číst dál