Scholy, sbory, kapely

Baby scholička

Dětská schola při kostele svatého Filipa a Jakuba vznikla v roce 1993. Ve scholičce zpívají děti již od tří let věku. Písně i způsob zkoušek se snažíme uzpůsobovat tak, aby děti zpěv opravdu bavil a zpívaly s radostí.

Zpíváme na nedělní dětské mši svaté v 8.30 hod., zkoušky probíhají v neděli od 7.30 hod. ve farní garáži.

V současné době má Babyschola okolo 12 stálých zpěváčků.

Máme i svého patrona, plyšového putovního medvěda Brumdu, který nás hlídá a pečlivě poslouchá při každé mši svaté. Scholičku vedou Tereza Kotalová, Marie Rozumková, Jana Švarcová, Veronika Malenovská a Anna Pavelcová.

Zveme mezi sebe všechny děti, které rády zpívají a chtějí svým zpěvem společně s námi chválit Pána Boha.

Kontakt na vedoucí: Tereza Kotalová, tel.: 732 127 640

Webové stránky scholy: www.babyschola.estranky.cz

Devátá schola

Devátá schola zpívá při dětské mši svaté každou neděli v 8.30 hod. Zkoušky probíhají vždy v 7.30 hod. v sále na faře.

Více informací na webových stránkách www.devataschola.estranky.cz

Vedoucí scholy:

Eliana Frolková - tel.: 731 221 318

Zdeňka Polínková - tel.: 776 752 820

Desátá schola

Desátá schola doprovází nedělní mši svatou v 10 hod. Zkoušky probíhají v neděli od 9 hod. v sále fary. Začínáme modlitbou, krátkým rozezpíváním, poté nacvičujeme žalm a písničky. Při mši svaté zpíváme ordinárium, žalm a obvykle 2 rytmické písničky (k obětování/před evangeliem + k přijímání).

Ve vedení scholy se střídají 3 vedoucí - Anežka, Monča, Anďa. Naši scholu tvoří především ženy a dívky různých věkových kategorií, a to od útlého dětství až po zralý věk. Máme zde ovšem i mužské zástupce a také jsme se rozrostli o malou zpěvačku. Rádi využíváme schopnosti členů scholy a snažíme se zpěv oživit hrou na nástroje (kytara, basa, altová flétna, příčná flétna) a nacvičit do písniček nové hlasy. Prostě děláme, co umíme.

Jelikož scholu navštěvuje velké spektrum lidí, cestu k nám má otevřenou opravdu každý – malá slečna, zralá maminka, mladí chlapci i muži. Rádi přivítáme zpěváky i hudebníky! Stačí mít čas a chuť sloužit Pánu zpěvem a hudbou. Máš-li dar hudby, odvahu a touhu sloužit bratřím a sestrám ve farnosti a především chválit Pána, přijď mezi nás.

Kontatní osoba: Anežka Pobořilová, tel.: 774 405 106

Chlapská schola

Mši svatou v 11.30 hodin doprovází mužská schola skládající se z mladých tatínků, ale i dědečků... Nácviky probíhají od 10.30 hodin ve farním sále. Zpívají při mši svaté ordinarium, žalm a po sv. přijímání jednu píseň. Potřebujeme posílit své řady a těšíme se na každého z vás! Na věku nezáleží!

Kontakt na vedoucího: Petr Mach, tel.:

Studentská schola

Studentská schola je skupina mladých lidí, která touží svým zpěvem obohacovat mši svatou a skrze hudbu přiblížit více sebe i druhé k Bohu. Rádi zpíváme písničky zlínské rodačky Hanky Svobodové, ale klasikou zůstávají také písně z Hosan či Koinonie. Většina písniček, které zpíváme, jsou v „mládežníčcích“, takže kdo zrovna nejde zpívat do scholy, tak se k nám může přidat svým hlasem i z lavice. Nicméně čím víc nás ve schole bude, tím líp!

Zkoušky probíhají každé pondělí v 17 hod. v sále fary.

Těšíme se na vás =)

Kontakt na vedoucího: Martina Vajďáková, e-mail: martinavajdakova@rr49.cz

Internetové stránky: www.rr49.cz

Schola pro slavnostní příležitosti

V této schole spojují své síly a nadšení pro zpěv ti, kdo v průběhu roku zpívají v jednotlivých scholách při nedělních bohoslužbách a v pondělní studentské schole. Mezi mladé zpěváky dovedou najít cestu také členové chrámového sboru a ti, kteří pravidelně při bohoslužbách nezpívají. Schola dotváří slavnostní ráz bohoslužeb zejména při obřadech Svatého týdne a různých slavnostních příležitostech, ale i křtech či svatbách.

Chrámový sbor

Smíšený chrámový sbor při kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně působí již řadu desetiletí. Soustřeďuje se na duchovní hudbu pro sváteční liturgii o vánočních a velikonočních svátcích. Repertoár tvoří mše (Kemptner, Říhovský Mozart) a různé skladby k hudebnímu doprovodu bohoslužeb (Mozart, Gruber, Beethoven, Brixi).

Pravidelné zkoušky se konají od září do Velikonoc každý pátek od 19.15 hod. (po večerní mši svaté) na faře nebo v kostele. Počet členů chrámového sboru se pohybuje mezi 30 až 35.

Rádi přivítáme další zájemce.

Chrámový sbor řídí Ing. Jaromír Schneider.

Nahrávky pro sboristy:

Chválová kapela