Digitální pomocníci

Digitální pomocníci

O tom, že dneska žijeme v digitální době už asi pochybuje málokdo. Digitalizace s sebou přináší i mnoho dobrého pro podporu našeho duchovního života v praxi. Několik výborných aplikací pro vaše telefony bychom s vámi rádi nasdíleli níže. Smartphone je dobrý sluha, tak proč si neulehčit i modlitbu breviáře nebo hledání oblíbeného biblického verše? Existuje řada aplikací, které si můžete zdarma stáhnout do svého mobilu. Snad vám pomohou i v aplikování evangelia do každodenního života.

DIGITÁLNÍ BIBLE

Bible – Český Liturgický Překlad

Aplikace obsahuje vybrané biblické texty používané při liturgii římskokatolické církve. Jedná se o text pořízený Václavem Bognerem a jeho spolupracovníky v 70. a 80. letech 20. stol., jehož vybrané perikopy byly upraveny v rámci obnoveného vydání mešních lekcionářů a Denní modlitby církve v letech 1996–2008. Spojení těchto dvou verzí způsobuje jistou nekonzistentnost použitých výrazů. Chybějící biblické knihy budou postupně doplňovány. Android, Apple. Zdarma

Bible

Je dostupná ve 40 jazycích, ale má oproti výše zmíněné pár výhod: lze si v ní vybrat tematické plány čtení (manželství, víra, modlitba, ale i vybrané úseky celé Bible, kterými vás aplikace provede) a kromě toho, že vám pravidelně nabídne „verš dne“, můžete své oblíbené biblické verše sdílet s přáteli přes další sociální sítě. Android, Apple. Zdarma

And Bible

Umožňuje nejen číst Boží slovo offline, ale i ho poslouchat. Je dostupná v 50 jazycích (i v čínštině!). Na své si přijdou i milovníci angličtiny – obsahuje 40 překladů v tomto jazyce. Je zde možné zvýrazňovat barvami oblíbené verše. Android. Zdarma

Bible pro dětiBible pro děti

Aplikace Bible pro děti je nejnovějším přírůstkem mezi aplikacemi YouVersion. Bible pro děti je teď také k dispozici na iPhone, iPad a iPod touch, a to zdarma!
Prostřednictvím interaktivních dobrodružství a krásných animací děti objevují známé příběhy z Bible. Aplikace Bible pro děti je zážitkové učení, které si děti získá, aby se k němu neustále vracely. Vede k celoživotní lásce k Božímu slovu.

APLIKACE PRO PRAKTICKÉ DENNÍ POUŽÍVÁNÍ

Kancionál

Elektronický kancionál je elektronickou kopií knižního vydání Kancionálu – společného zpěvníku českých a moravských diecézí včetně obou jeho dodatků – Olomouckého a Královéhradeckého podle jeho nejnovějšího vydání. Aplikace obsahuje texty a noty jednotlivých modliteb a písní. V aplikaci je podporováno fulltextové vyhledávání. Android, Apple. Zdarma

zpěvník pro scholy

Zpěvník (nejen) pro scholy

Zpěvník ProScholy.cz, který přichází na pomoc všem scholám, křesťanským kapelám, společenstvím a všem, kdo se chtějí modlit hudbou!

Misál

Aplikace je určená pro účast na mši v cizím jazyce nebo pro přípravu na liturgii. Obsahuje mešní formuláře, biblická čtení, preface, eucharistické modlitby, mešní řád, přímluvy a liturgický kalendář. Kromě toho jsou uvedeny základní odpovědi ke mši v latině, angličtině, němčině, francouzštině, italštině a španělštině. Aplikace nenahrazuje platně schválení liturgické knihy nezbytné ke sloužení eucharistie. Android, Apple. Zdarma

Katechismus

Elektronický katechismus je elektronickou kopií knižního vydání Katechismu katolické církve podle jeho nejnovějšího vydání.
Cílem není nahrazení papírové formy Katechismu, avšak vhodné doplnění tam, kde papírová forma není dostupná či je prospěšnější využít elektronickou verzi.
Projekt vzniká pod záštitou katechetické sekce České biskupské konference a se svolením Karmelitánského nakladatelství. Android, Apple. Zdarma

tweetuj s Bohem

Tweetuj s Bohem

Bezplatná aplikace Tweetuj s BOHEM je velmi užitečným nástrojem pro všechny, kdo si kladou otázky týkající se víry. Aplikace se dá používat jako doplněk knihy nebo bez ní.

  • Otázky. Více než 200 otázek, na které kniha Tweetuj s BOHEM odpovídá, je přístupných přímo z aplikace. Vyhledávat se dá podle jednotlivých slov v nadpisech otázek, nebo za pomoci rychlého online vyhledávače.
  • SCAN. Aplikace se také dá použít k naskenování obrázku s logem SCAN, které se nachází v levém horním rohu dvojstránek v knize. Získáš tak přehled online obsahu dostupného ke konkrétní otázce.
  • Dnešní otázky. Když aplikaci spustíš, zobrazí se výběr otázek. Postupně se budou zobrazovat odpovědi na stále další otázky.
  • Katolické modlitby. Aplikace obsahuje spoustu katolických modliteb v mnoha jazycích. Můžeš se tak připojit k modlitbě z kteréhokoli koutu světa. Modlitby jsou seřazeny pod sedmi ikonami.
  • Denní biblické texty. Zde si můžeš přečíst dnešní čtení ke mši ve Tvém jazyce.
  • Mešní řád. Průběh katolické mše nebo Eucharistie je stejný na celém světě. Aplikace obsahuje běžné mešní texty (mešní řád) v mnoha jazycích, aby ses mohl(a) účastnit mše i v jiných jazycích.
  • Božská liturgie. Obsahuje základní texty liturgie svatého Jana Zlatoústého v několika jazycích.
  • Modli se se svatými. Zde najdeš odkazy na „profily“ svatých v Online with Saints.
  • Modlitba papeže. Zde najdeš modlitební úmysly papeže na tento měsíc, uveřejněné ve spolupráci s Celosvětovou sítí modlitby s papežem.

Růženec

Aplikace obsahuje modlitbu růžence včetně modifikací – tajemství radostná, světla, bolestná a slavná. Dále obsahuje korunku k Božímu Milosrdenství.
V nastavení aplikace si můžete nastavit noční režim, zabránění vypínání obrazovky, automatické vypnutí zvuků a použití patkového písma u modliteb. Android, Apple. Zdarma

Bohoslužby

Potřebujete vyhledat pravidelnou bohoslužbu kdekoliv v ČR? Aplikace umí vyhledávat bohoslužby podle datumu, času, místa a názvu kostela, zobrazovat pravidelné i nepravidelné bohoslužby (vánoční, velikonoční), najít nejbližší bohoslužbu od vaší aktuální pozice nebo vyhledávat podle dalších kritérií (bezbariérové, podle jazyka). Android, Apple. Zdarma.

Zamyslenia

Zamyslenia+

Aplikácia poskytuje čítania z Biblie, komentáre a myšlienky na každý deň s možnosťou nastavenia času opakovanej pripomienky. Aplikácia obsahuje samostatné sady textov pre ráno a večer.

SOCIÁLNÍ A KOMUNITNÍ APLIKACE

Izidoor

iZIDOOR přináší mnoho podnětů pro vaši modlitbu, aktuální modlitební úmysly, přidání vlastních úmyslů, ale také průvodce duchovním životem, který pomůže jeho prohloubení.
Každý den začněte s novým inspirativním citátem (možnost přidat na obrazovku jako widget). Týdně zde objevíte úryvek evangelia pro aktuální neděli s prohlubujícím komentářem, nový příběh a také ukázku z knihy, kterou stojí za to přečíst.
Prožívejte liturgický rok se zajímavými světci, kteří mají co nabídnout do dnešních dnů.
Objevte nová místa pomocí interaktivní mapy, či profilů jednotlivých institucí. Anebo se nechte inspirovat zajímavými kurzy pro váš osobní rozvoj.
Aplikace iZIDOOR je aplikace pro váš duchovní růst. Mobilní telefon byl vytvořen pro komunikaci, proč jej nevyužít ke komunikaci s Bohem… Android. Zdarma

 

TV Noe

Aplikace TV NOE umožňuje rychlý přístup k programu, živému vysílání a archivu. Android, Apple. Zdarma

Rádio Proglas

Proglas – rádio pro fajn rodinu, která se nenudí. Jsme většinou křesťané.
Aplikace přináší živý poslech, program, kontakty, hlasování do folklorní hitparády – a růže :-) Aplikace pro on-line poslech používá AAC stream o datovém toku 96 kb/s. Za hodinu poslechu tedy spotřebujete cca 41 MB. Navíc aplikace ještě spotřebuje data pro aktualizaci programu a informací o právě hrané skladbě. Android, Apple. Zdarma

KIOBK GodzoneKIOBK evangelizace Godzone

Cieľom aplikácie KIOBK je priniesť Božie kráľovstvo novým spôsobom, ktorý umožňuje rýchlo šíriť dobré správy.

Chceme zásobovať GENERÁCIU KTOREJ IDE O BOŽIE KRÁĽOVSTVO živým slovom, svedectvami, podcastami, ktoré prináša vzťah s Bohom. Okrem mnohých vyučovaní a svedectiev budete mať priamo prístup aj ku godzone.tv, Live streamu a novinkám projektu Godzone.