Kurz víry

V polovině prosince 2020 vyjde knížka s názvem:

Kurz víry a vše co je dobré vědět o křesťanství ve 26 kapitolách

Několik kapitol přišlo předem už mailem. Rádi je dáme k dispozici.

Čínština má prý jediný znak pro DVA pojmy „krize“ a „vhodná příležitost“. Někteří lidé tvrdí, že se církev ocitla největší krizi za posledních pět set let. Ale co nám brání říci, že katolická církev právě dostala tu nejvhodnější příležitost. POZOR máme prosím příležitost k obnově své i okolí. Několik kapitol přišlo předem už emailem. Rádi je dáme k dispozici.  Nechceme zbytečně ztrácet čas a čekat až vyjde celá kniha.

PDF kurz_viry_obsah

PDF kurz_viry_00

Pro koho? K čemu KURZ VÍRY?

• Jsi teď mladý?
  • Chceš jednou vytvořit krásné manželství?
  • Chceš se stát duchovně mladým a být tak mladým po celý život?
  • Chceš být dobrým rodičem a mít ze svých dětí, i vnuků velikou radost?
  • Chceš přispět k duchovní záchraně mnohých v našem městě?
  • Chceš přispět, aby i naši potomci jednou zpívali, modlili se: „Dědictví otců, zachovej, nám Pane?“
  • Naopak: určitě nechceš, aby s námi končil život víry v našich rodinách, v našich rodech!!!

Tak právě pro tebe je tento kurz!

Jak na to? Co bude kurz obsahovat?

Každý týden DOMA:

• Jednu hodinu věnovat studiu „Kurzu víry“
  • Aspoň půl hodiny adorace v tichu kostela, nebo si najít své klidné místo
  • „Kurz víry“ můžeš probírat sám, nebo se můžeš domluvit s členem (s členy) své rodiny a spolu číst, spolu se vzdělávat se ve víře
  • Nebo si najít jednoho kamaráda či kamarádku.

• Po ukončení „koronavirové“ doby se nabídne jedno až dvě dopolední sobotní setkání jako duchovní obnovu, se svými vrstevníky, na Kudlově
  • Koncem školního roku (asi červen 2021) bude možné vykonat společné vyhodnocení, případně zkoušky. A také záznam o ukončení Kurzu víry.

Jaký bude průběh?

• Kdo má mail, dostane vždy v sobotu či neděli novou kapitolu k prostudování.
  • Kdo nemá mail, bude vytisknutá nová kapitola a k odebrání vždy v naší mariánské kapličce. Panna Maria je nazvána také Hvězdou evangelizace, které chceme tedy svěřit tuto naši duchovní obnovu prohlubování naší víry i oživování druhých.
  • Od Vánoc, kdy bude kniha vydaná, bude ji mít každý účastník už k dispozici a nebude tedy odkázán už na emaily nebo vytištěné materiály.