"Nepřizpůsobujte se tomuto světu, ale změňte se a obnovte svoje smýšlení, abyste dovedli rozeznat, co je vůle Boží.."
Dnešní svátek: sv. Mikuláš

Světový den památky zesnulých dětí - Zapalme svíčku

"Mít děti není samozřejmost. V běhu všedních radostí a starostí si to často neuvědomujeme. Zastavme se na chvíli. Zapalme svíčku a uctěme památku dětí a mladých lidí, kteří odešli z tohoto světa dříve, než stačili dospět a zestárnout..."

V médiích často slyšíme o tragédiích a nemocech, které potkávají děti a mladé lidi. Všichni se shodují, že nejbolestivěji tyto ztráty zasahují pozůstalé rodiče. Jsou zde ale i další příbuzní a jsou zde i spolužáci, kamarádi, sousedé, kterých se ztráty také bolestně dotýkají. Po dětech, které předčasně odešly, zůstává prázdné místo v rodinách, ve třídách, v zaměstnání, v sousedství...

Druhá neděle v prosinci je světovým dnem památky zesnulých dětí.
Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě. Hořící svíčky tvoří pomyslnou vlnu světla po celé zeměkouli.

Spolek Dlouhá cesta pořádá letos již podeváté akci Zapalme svíčku, otevřená setkání rodin, přátel a veřejnosti na mnoha místech v České republice, a také u nás ve Zlínském kraji. V neděli 8. prosince 2019 ve 14,30 hod. se k této akci připojíme v evangelickém kostele na Slovenské ulici ve Zlíně bohoslužbou s doprovodem pěveckého sboru ECHO; zazní též slovo zlínských duchovních, evangelického faráře Petra Pivoňky a římskokatolického děkana Kamila Obra, a zapálíme svíce. Od 16 hodin pak následuje v malém sále kostela posezení pro všechny, kteří by s námi ještě chtěli zůstat.

Potěší nás, přijmete-li naše pozvání nebo se zapojíte do podpory tohoto dne připomínkou na nějaké kulturní či jiné akci nebo i jen doma v soukromí. Důležitý je pocit sounáležitosti.

Kontakt pro další informace:
Marcel Sladkowski
Dlouhá cesta z.s.