Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Nepřizpůsobujte se tomuto světu, ale změňte se a obnovte svoje smýšlení, abyste dovedli rozeznat, co je vůle Boží.."
Dnešní svátek: sv. Jindřich

Pozvání na Konferenci o evangelizaci do Olomouce

V programu vystoupí mnoho zajímavých hostů, kteří mají zkušenosti s novou evangelizací. Např. Miriam Swaffield, známá svou evangelizací mezi studenty v Anglii, P. Josef Prokeš, Pavol Strežo, Kateřina Lachmanová, Mário Tomášik, Jakub Sadílek, Pavla Petrášková a mnoho dalších. Praktické workshopy nabídnou mnoho témat. Každý si bude moc vybrat to, co ho nejvíce zajímá a co může obohatit právě jeho službu. Např. Jak lze evangelizovat ve farnosti, jak co nejpřirozeněji svědčit o Ježíši, jak vytvářet společenství, jak vést evangelizační tým, jak ve farnostech spolupracovat, jak evangelizovat skrze Youtube, apod. Dalšími tématy budou Farní evangelizační buňky, charismata, malé skupinky a také kulatý stůl pro kněze. V pátek proběhne v katedrále sv. Václava večer chval s Kateřinou Lachmanovou a kapelou Adorare. Budeme se společně modlit za víru v naší zemi.

Hlavní sobotní přednášející je Miriam Swaffield. Žije na severu Anglie a je známá tím, že přijíždí svým oranžovým karavanem a hlásá evangelium studentům na univerzitách. V přednášce „Učedníci, kteří dělají učedníky" nabídne inspirující biblické vyučování i konkrétní příběhy a zkušenosti z misií ve světě. Dopolední program bude pokračovat mší svatou, kterou bude celebrovat v regionálním centru olomoucký pomocný biskup Josef Nuzík.

Dvoudenní Konferenci o evangelizaci pořádá Komunita Blahoslavenství. Koná se pod záštitou Pastoračního centra olomoucké arcidiecéze, Pastoračního střediska brněnské diecéze a Pastoračního úseku ostravsko-opavského biskupství. Lze se zúčastnit jednoho, nebo obou dní. Nenechte si ujít tuto velmi zajímavou a inspirativní akci. Přihlášky a další informace najdete na stránkách www.evangelizace.eu.

INFO farnosti k aktuální istuaci Covid 19
 

Pracujeme pro farnost

 

Fotogalerie
Nejnovější: Farnost v karanténě 2020 31.03.2020, 7 fotek
Farnost v karanténě 2020
Náhodná: Velikonoce 2008: vigilie Zmrtvýchvstání 22.03.2008, 30 fotek
Velikonoce 2008: vigilie Zmrtvýchvstání

Kontakt

Sadová 149, 760 01 Zlín
tel.: 577 210 022
e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz

číslo účtu: 2200033498/6800

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj e-mail.

RR49 - studentské mše svaté ve ZlíněStudentské mše svaté ve Zlíně  www.rr49.cz

 

Církevní svátky a liturgii přebíráme z katolik.cz

 

Mše online

Katolické bohoslužby v České republice

 

- - -
farní akce jsou podpořeny statutárním městem Zlín

 

- - -

 

 

 


Církevní mateřská škola


 

 www.farnostzlin.cz | Římskokatolická farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně | Sadová 149, 760 01 Zlín | tel.: 577 210 022 | e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz | Code by PCHweb.cz