Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Odpusť svému bližnímu, pokud ti ukřivdil; až ty budeš jednou prosit, budou i tobě hříchy odpuštěny."
Dnešní svátek: Svátek sv. Vavřince

foto aktuality

31. Že jsi mě viděl, věříš

Chodíš někam pravidelně mimo školu? Třeba na trénink nebo do „zušky"? (...) Kája chodil dvakrát týdně na trénink, ale vůbec ho to nebavilo. Když byl menší, rád si s taťkou kopal s míčem na jejich dvorku. Ale pak taťka začal odjíždět na dlouhé služební cesty, neměl čas a Káju přihlásil do mladších žáků místního fotbalového oddílu. Někteří kluci byli fajn, ale zato trenér... Křičel, používal ošklivá slova, taková, jaká doma nikdo neříkal, a Kája se ho bál. Pak se celá jejich rodina přestěhovala do města. V nové třídě si Kája brzy našel dobré kamarády a ti ho lákali do florbalu. Víš, jak se to hraje? (...) Kluci tvrdili, že trenér je bezva, že vždycky přijdou domů úplně vysmátí a že se hodně naučili. Ale Kája jim nevěřil, měl svoje špatné zkušenosti. Líbilo se mu v gymnastice, kam někdy doprovázel mladší sestřičku. Ale spolužáci se mu smáli: „Přece nebudeš chodit cvičit s malýma holkama!" Jedno pondělní odpoledne měl taťka volno a s Kájou se ruku v ruce vydali k tělocvičně. Kája se ho držel jako klíště, ještě když slyšeli za dveřmi hlasy mnoha kluků a rány míče do ostění, natožpak křik bojujících družstev. O přestávce se rozlétly dveře od šaten. „Tak tady jsi, no konečně," smál se na Káju mladý trenér. „Už mi o tobě kluci povídali." Měl tak veselé oči, že se Kája klidně pustil tátovy ruky a šel s ním dovnitř. Když se večer vrátili domů, jeho nadšení nebralo konce. Trenér ho tolikrát pochválil, že si připadal jako mistr světa. Už se těšil na příští trénink.

Nějak podobně se cítil i apoštol Tomáš v dnešním evangeliu. Věděl, že Pán Ježíš zemřel, a říkal si, že už z toho bude asi až do konce života smutný. Neuvěřil svým kamarádům, že Ježíše viděli. Neuvěřil, že je Ježíš živý. To je přece nesmysl, tvrdil a nikdo ho nedokázal přesvědčit. Druhou neděli po velikonočním ránu byl Tomáš s ostatními pohromadě. Vtom prošel přes zavřené dveře do místnosti Pán Ježíš, podíval se na Tomáše a ukázal mu své ruce, kde byly díry po hřebících z ukřižování. Potom na Tomáše promluvil a Tomáš v jediném okamžiku zapomněl na všechno špatné, na svůj hněv a podezírání. Najednou měl velikou radost. Konečně uvěřil, že Pán Ježíš žije. Od této chvíle se úplně změnil a už nikdy nebyl smutný.

Aktivita

Popros kněze, katechetu nebo někoho blízkého, aby ti ukázal obrázek Pána Ježíše podle sestry Faustyny Kowalské - Boží milosrdenství. Podívej se na paprsky, které jdou z jeho ran na všechny lidi, aby je vysvobodily ze smrti. Nakresli si na papír barevný proud těchto paprsků a do nich nakresli postavy (napiš jména) lidí, které máš rád.

Modlitba

Pane Ježíši, já věřím, že jsi vstal z mrtvých a jsi živý. Také věřím, že slyšíš, co ti říkám, že vidíš, co dělám. Věřím, že ke mně můžeš kdykoliv přijít, přes jakoukoliv stěnu. Nejsnadněji přicházíš, když tě lidé přijímají ve svatém přijímání. Věřím, že chceš dát všem lidem stejnou radost jako apoštolu Tomášovi. Amen.

INFO farnosti k aktuální istuaci Covid 19
 

Pracujeme pro farnost

 

Fotogalerie
Nejnovější: Benefiční koncert Pavla Šporcla 19.07.2020, 5 fotek
Benefiční koncert Pavla Šporcla
Náhodná: Tříkrálová sbírka 2007 06.01.2007, 12 fotek
Tříkrálová sbírka 2007

Kontakt

Sadová 149, 760 01 Zlín
tel.: 577 210 022
e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz

číslo účtu: 2200033498/6800

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj e-mail.

RR49 - studentské mše svaté ve ZlíněStudentské mše svaté ve Zlíně  www.rr49.cz

 

Církevní svátky a liturgii přebíráme z katolik.cz

 

Mše online

Katolické bohoslužby v České republice

 

- - -
farní akce jsou podpořeny statutárním městem Zlín

 

- - -

 

 

 


Církevní mateřská škola


 

 www.farnostzlin.cz | Římskokatolická farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně | Sadová 149, 760 01 Zlín | tel.: 577 210 022 | e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz | Code by PCHweb.cz