"Kdo mě miluje, ... i já ho budu milovat a zjevím se mu."
Dnešní svátek: sv. Jan Křtitel de Rossi

Vánoční koncert

Zveme na koncert Jakuba Kośe (zpěv) a Miloslava Šimka (varhany), který se bude konat v našem kostele ve čtvrtek 30. prosince v 19.30 hod.

Miloslav Šimek (*1978) vystudoval varhanní hru a improvizaci soukromě u prof. Jaroslava Vodrážky a MgA. Josefa Kšici (současného ředitele kůru a hlavního varhaníka v katedrále sv. Víta v Praze). Dále vystudoval sbormistrovský kurs na HAMU v Praze.

Vede chlapecký chrámový sbor Pueri Cantate a působí jako hlavní varhaník v Praze Modřanech a jako pomocný varhaník u Panny Marie Sněžné a sv. Voršily v Praze.

V minulosti působil jako varhaník v katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích a v Arcibiskupském semináři v Praze.

Jakub Koś (*1992) zpívá od roku 2002 v chlapeckém sboru katedrály sv. Víta v Praze – Pueri Cantate. Později zde působil jako sopránový sólista. Po změně hlasu zpívá až doposud bas a je také znovu sólistou.

Mimo pěvecký sbor vystupuje i na vlastních koncertech. Specializuje se především na duchovní hudbu. V roce 2008 získal mimořádnou cenu za interpretaci duchovní písně na festivalu Lomnické hudební jaro.