"O nic nemějte starost! Ale ve všem předkládejte Bohu své potřeby v modlitbě a prosbě s děkováním."
Dnešní svátek: sv. Felix z Valois

12 týdnů pro rodinu 7. týden:
EVANGELIZACE – SVĚDČÍME O PÁNU JEŽÍŠI

a) Evangelizace není propaganda, není reklama, ani není přemlouvání. Je to svědectví o tom, co jsme prožili, co se v nás změnilo, jak náš život byl obohacen, když jsme se setkali s Bohem. Odpovědí na Boží lásku je naše láska a náš život z víry.

b)Kdo je povinen evangelizovat? Křtem jsme dostali toto pověření. Ve sv. biřmování jsme k tomu přijali dary Ducha Svatého. Máme dávat dál to, co jsme dostali. Mám nadšení pro víru? Proč ne? Nestydím se za víru? Předávám ji dál životem i slovem? Zvláště těm, kteří o Bohu moc neslyšeli, nebo dostali o Něm špatné svědectví?

c)Každé ráno v tomto týdnu proste za odvahu ke svědectví o víře, o moudrost a vynalézavost, jak dnes někoho oslovit. Večer si navzájem povyprávějte, jak to dopadlo. Můžete napsat o svých svědectvích druhým i malou zprávičku a donést ji do kostela, na faru nebo děti do náboženství.

d)Rodiče pomozte svým dětem nápady! Např.: Povyprávět druhým, co se tuto neděli (19.10.) dělo před kostelem, proč a k čemu? Zeptat se někoho, zda už byl v kostele, jak se mu tam líbilo, co se tam děje, kdo tam může přijít, zda byl pokřtěn...