"Bratři, všecko považuji za škodu ve srovnání s nesmírně cenným poznáním Ježíše Krista."
Dnešní svátek: sv. Cecílie

12 týdnů pro rodinu
5. týden: SPOLEČNÁ MODLITBA – RODINA SÍLÍ MODLITBOU

Týden objevování, co to je modlitba, a delšího času na společnou modlitbu

a) Modlitba patří k člověku stejně jako dýchání, jídlo a láska. Modlitba očišťuje, vybavuje pro zápas s pokušením a posiluje ve slabosti. Modlitba odnímá strach, násobí síly, upevňuje vytrvalost (viz Youcat str. 258). Člověk je povolán Bohem k modlitbě. Modlitba je dar, výsada věřícího člověka. Jaká modlitba, taková víra, taková láska...

b) Přečtěte si tento týden v kancionálu kapitolu s názvem: „Osobní modlitba" (str. 17-20). Je tam i napsáno, kdy máme dávat přednost společné modlitbě před soukromou.

c) Udělejte si v neděli co nejkonkrétnější plán na každý den v tomto týdnu: kdo, kdy a jakou bude vést modlitbu. Může vám pomoci i materiál Modlitba v rodině.

d) Kdo to s Bohem myslí vážně, chce duchovně růst a předávat víru druhým, měl by si v měsíci říjnu pozorně přečíst celou 4. kapitolu Youcatu s názvem „Jak se máme modlit" (str. 257-287).