Bůh v našich životech | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Každému, kdo má, bude dáno a bude mít nadbytek; kdo nemá, tomu bude vzato i to, co má."
Dnešní svátek: sv. Ondřej Dung-Lac a druhové

Marek Eben

Marek Eben (* 1957) Syn Šárky Ebenové a skladatele Petra Ebena, bratr svých bratrů Kryštofa a Davida, manžel Markéty Fišerové. Oblíbený herec, moderátor, skladatel a písničkář. Hraje na kytaru, balalajku, banjo, kolejnici, pilník, dřevěné obložení studia a na piano. Křesťan.

Jiří Grygar

Vztah k Bohu je pro věřícího křesťana důvěrně osobní záležitostí, o níž se většinou ostýchá vyjadřovat veřejně; ne snad proto, že by se obával perzekuce či posměchu jako v dobách bojovně ateistické totalitní společnosti, ale z toho důvodu, že si je dobře vědom, jak nesnadné je popsat stav vlastního nitra běžným lidským jazykem..

Kaká

Brazilský hráč klubu AC Milán, zvaný Kaká, celým jménem Ricardo Izecson dos Santos Leite, vítěz Ligy mistrů, král střelců a vítěz světového poháru, byl 17. prosince 2007 v Zürichu zvolen Nejlepším fotbalistou roku! Při hlasování odborné veřejnosti se Kaká jasně umístil před Argentincem Lionelem Messim a Portugalcem Cristianem Ronaldem.

Albert Einstein

Zlo neexistuje, pane. Zlo je jen nepřítomnost dobra, tedy Boha. Zlo je výsledek nepřítomnosti lásky v srdci člověka. Zlo přichází tak, jako když přichází tma, nebo chlad - tedy v nepřítomnosti světla, tepla a lásky...

Jane Fonda

Jane Fonda je dvojnásobnou nositelkou Oskarovy ceny a známá pro své politické angažmá. V době osobní krize přišla k víře. Když dnes mluví o Ježíši a o tom co modlitba způsobí svítí jí oči. V křesťanské víře našla svůj domov.

Radovan Lukavský

O Bohu jsem nikdy nepochyboval. Pro mne víra byla samozřejmá, přirozená, byla tím, co dávalo mému životu řád, smysl, také radost a ujištění, že Bůh je se mnou. V takovém duchovním společenství s Bohem jsem se nikdy necítil sám.