Farní pouť | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Až uděláte všechno, co vám bylo přikázáno, řekněte: 'Jsme jenom služebníci. Udělali jsme, co jsme byli povinni udělat'."
Dnešní svátek: Panna Maria Bolestná

Farní pouť

Koncert Dasha a sbor SGV

Pozvánka na koncert - Dasha a Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad

Každoroční pouť ke cti našich farních patronů sv. Filipa a Jakuba bude opět první neděli v květnu. Součástí programu je i zajímavý koncert. Letos (netradičně již v pátek 3. 5. 2019) to bude známá zpěvačka jménem Dasha. kterou doprovodí Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad.

Zlínská rodačka Dasha hrála a zpívala v mnoha známých českých muzikálech. Je nositelkou Ceny Thálie za rok 2010 za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar. Vystupuje také jako sólová zpěvačka. Mnoho lidí ji zná ze soutěží Stardance, kde s kapelou doprovází soutěžící tanečníky.

Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad letos oslaví 15 let od svého založení. Věnuje se interpretaci duchovní hudby od gregoriánského chorálu až po současnou vokální hudbu. Sbor každoročně uskuteční kolem třiceti koncertních vystoupení v Česku i v zahraniční a pravidelně zajišťuje hudební doprovod při velehradské pouti na svátek sv. Cyrila a Metoděje.

Vstupenky v ceně 300 Kč jsou k dostání v prodejně Veni a po nedělních mších svatých v předsíni kostela.