Velikonoce | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

" Hle, já vás posílám jako ovce mezi vlky; buďte tedy obezřetní jako hadi a bezelstní jako holubice."
Dnešní svátek: sv. Jindřich

Velikonoce 2020

Z naší farnosti během třídení přenášet bohoslužby nebudeme. PROŽÍVAT je více než jen sledovat. Proto přikládáme inspirativní materiály pro domácí bohoslužbu a vědomější slavení v rodině (viz níže).

Skrze přenosy Youtube se opět setkáme o neděli Zmrtvýchvstání Páně při mši v 8:30.

Máte však možnost sledovat triduum na Tv Noe.

Zelený čtvrtek (čtvrtek 9.4.) 18:00

Velký pátek (pátek 10.4.) 18:00

Velikonoční vigilie (sobota 11.4.) 21:00

Zmrtvýchvstání Páně (neděle 12.4.) 11:00

Kostel bude k soukromé modlitbě otevřen v obvyklou dobu 7–19 hod. Prosím, dodržujte hygienická pravidla.

Veškeré info k liturgickému prožívání shrnuje portál liturgie.cz (je tam info hlavně pro nás kněze, ale ať jste v obraze, co nám zasílají biskupové ;-) http://www.liturgie.cz/clanky/a/velikonoce-2020-veskere-info

Hudebně s farností

Pro všechny, kdo by se chtěli k liturgii těchto dnů připojit zpěvem, mohou využít playlistů s písněmi z minulých let, které připravila Anička Domanská.

Zelený čtvrtek

Velký pátek

Vigilie Vzkříšení

Bdění u Božího hrobu

Letos z důvodu karantény bdění u Božího hrobu v kostele nebude. Můžeme se však spojit ve vzájemné modlitbě a bdít v danou dobu každý ve své domácnosti.

Motivovat a zapsat se můžete do této tabulky.

Světlo Kristovo v oknech

Velikonoční výzva České biskupské konference a Ekumenické rady církví k zapálení velikonočních svící v oknech domácností v sobotu večer.

Velikonoce v rodině

Videoseriál o tom, jak nás prvky bohoslužby v kostele mohou inspirovat při prožití Velikonoc v domácnosti.

Praktický manuál z olomouckého katechetického centra

domaci-liturgie-velikonocniho-trideni.pdf

Inspirace k domácímu modlitebnímu koutku :-)

Stáhněte si zdarma průvodce velikonoční třídením

Svatý týden s Komunitou Blahoslavenství

Jak se zpovídat během nákazy koronaviru?

Jak se zpovídat během nákazy koronaviru? Papež František doporučuje „zpověď touhy".

číslo účtu: 2200033498/6800

Mše online