"Nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo - duši zabít nemohou. Spíše se bojte toho, který může zahubit v pekle duši i tělo."
Dnešní svátek: sv. Marina

Aktuální ohlášky farnosti

Neděle 16. června 2019

Dnes je Slavnost Nejsvětější Trojice.

Svátky v týdnu:

Oznamujeme:

I v dalším týdnu pokračuje možnost nechat si zapsat ve farní kanceláři intence na další čtvrtletí.

Srdečně vás zveme na oslavu Dne otců, která se uskuteční dnes 16. 6. od 17:00 na prostranství před kostelem Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních svazích.

Čtvrteční slavnost se přesouvá na neděli, přesto bude ve čtvrtek odpoledne navíc mše svatá i v 17:00.

Příští neděli 23. června budeme slavit slavnost Těla a Krve Páně slavnostní mší svatou v parku Komenského v 10:00. Po skončení mše svaté půjdeme společně průvodem do kostela sv. Filipa a Jakuba, kde bude krátká adorace. Program v parku začne již v 9:30 modlitbou chval. Budou zajištěna místa k sezení především pro starší a nemocné osoby a maminky s menšími dětmi. Pokud můžete, vybavte se raději skládacími židličkami, doporučujeme vzít si také pokrývku hlavy a vodu. Rodiče dětí, které byly letos u prvního svatého přijímání u nás nebo na JS a chtějí, aby děti šly v průvodu společně prosíme, abyste své děti zapsali do seznamu v sakristii. Ostatní děti, které se budou chtít účastnit průvodu, mohou přijít ve slavnostních bílých šatech v 9:15 do parku k houpačkám. Jedná se o naši společnou slavnost, zveme vás tedy k účasti, ať se můžeme společně modlit a přimlouvat za naše blízké i vzdálené obyvatele našeho města. Připomínáme, že v tento den nebude v našem kostele žádná dopolední mše svatá, pouze večerní v 18.30.

Prosíme o modlitbu:

Vyprošujme si prosím požehnání pro Slavnost Těla a Krve Páně. Prožijeme ji příští neděli 23. 6. v 10:00 v parku Komenského.

ohlasky Ohlášky: neděle 9. 6. 2019

ohlasky Ohlášky: neděle 2. 6. 2019