Varhaníci

V našem kostele se o tuto službu stará hned několik ochotných lidí:

• úterý    - ráno Václav Stuchlík
  • středa  - ráno Václav Stuchlík, večer Tomáš Dombek
  • čtvrtek - ráno Václav Stuchlík, večer Pavel Genzer
  • pátek   - ráno Václav Stuchlík, večer Pavel Genzer
  • sobota  - ráno Václav Stuchlík, večer Pavel Genzer
  • neděle  - 7:00 Anna Ponížilová, 8:30 Pavel Genzer, 10:00 Tomáš Dombek, 11:30 Stanislav Peňáz,
    v 18:30 se varhaníci střídají
  • ve středu a v pátek na pohřbech hraje na varhany pan Václav Stuchlík

Pokud byste chtěli rozšířit řady varhaníků, ať už k pravidelné službě nebo k občasnému zastupování, přihlaste se ve farní kanceláři nebo některému z kněží. Ač se to nezdá, varhaníků není nikdy dost – někteří z výše uvedených dojíždějí z okolních farností, nemají dost času kvůli rodině, práci, dalším aktivitám ve farnosti apod. nebo je tato služba vzhledem k jejich věku hodně zatěžuje.

Pokud zatím neumíte hrát na varhany, ale chtěli byste se to naučit a umíte hrát na jiný klávesový nástroj, nebojte se také přihlásit – není to tak velký rozdíl, jak se na první pohled zdá, a některý ze současných varhaníků vám ochotně pomůže přeučit se na varhany.