Nedávné volby i média mají poslední dobou jako jedno z hlavních témat Green Deal a globální oteplování. Jak se k tomu všemu ale postavit jako věřící?

Papež František napsal dopis, který není určen pouze katolíkům, ale každému člověku na této planetě. O Laudato Si‘, jednom z nejrevolučnějších papežských prohlášení v historii vzniknul mimořádně poutavý film. Minulý rok jste jej mohli zhlédnout na Tv Noe. Letos si jej můžete kdykoli promítnout na platformě Filmana s českým dabingem.

Papež se dotýká těch nejzávažnějších problémů, které se týkají přírody a lidské společnosti, jimž čelíme všichni společně.

Papežův dopis nese čtyři „hlasy“: hlas chudých, domorodců, mladých a divočiny – hlasy, kterým se dnes příliš často nenaslouchá.

Tento silný příběh ukazuje, jak dopisy z Vatikánu putují do Senegalu, Brazílie, Indie a na Havaj, kde zvou pět výjimečných lidí k jedinečnému dialogu s papežem. Dialogu, který nás inspiruje stát se pečovateli o planetu, náš společný domov.

Zhlédnout film Dopis na Filmana.cz

Nenechte si ujít tento důležitý film, který otevírá oči a srdce, ať už patříte k jakékoli víře. Je to naléhavé a dojemné poselství, které nám připomíná naši společnou odpovědnost za budoucnost naší planety.