Královéhradecký biskup Jan Vokál, předseda Rady pro eucharistické kongresy, zve všechny farnosti, aby se připojily v sobotu 20. listopadu 2021, na vigilii Slavnosti Krista Krále, k hodině eucharistické adorace.

V září letošního roku jsme ve spojení s církví po celém světě mohli prožít Mezinárodní eucharistický kongres v Budapešti s přípravnou modlitbou v našich farnostech a společenstvích. Ve dnech 5.–12. září probíhal tento kongres v prostorách mezinárodního veletrhu Hungexpo, v rámci kterého byly na programu bohoslužby, adorace, přednášky či svědectví. Budapešť také nabídla v tyto dny účastníkům krásu svých tradic a folklóru. Bohoslužbou Statio Orbis papež František kongres slavnostně uzavřel. I když Eucharistický kongres skončil, chceme vzdát díky Ježíši, který stále zůstává uprostřed nás, za úspěšný průběhu kongresu a za jeho duchovní přínos.

„Obdrželi jsme v těchto dnes pozvání ze sekretariátu Mezinárodního eucharistického kongresu, abychom se zapojili k hodině eucharistické adorace ve farnostech (v pořadí již deváté), popřípadě k modlitbě v rodinách, a to v sobotu 20. listopadu 2021, o vigilii Slavnosti Ježíše Krista Krále, v duchovním spojení s celým světem,“ dodává královéhradecký biskup Jan Vokál a zve všechny farnosti k zapojení do eucharistické adorace.

K této iniciativě naleznete více informací a můžete se i přihlásit na tomto odkazu:  www.corpusdomini.iec2020.hu

Převzato z https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/211116eucharisticka-adorace-ve-farnostech