Čeští a moravští biskupové jsou duchovně nablízku všem, kteří byli zasaženi včerejším ničivých tornádem na Hodonínsku a Břeclavsku, modlí se za oběti této katastrofy a vyzývají všechny, kdo mohou, aby pomohli s odstraněním následků této pohromy. Brněnský biskup Vojtěch Cikrle vyhlásil na tuto neděli mimořádnou kostelní sbírku na pomoc zasaženým. Podporu nabízí také Diecézní charita Brno, která rovněž vyhlásila mimořádnou sbírku.

Brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle vyhlásil dnes ráno na tuto neděli 27. června 2021 mimořádnou kostelní sbírku. „Na tuto neděli 27. června 2021 vyhlašuji mimořádnou sbírku na pomoc lidem zasaženým přírodní katastrofou, zvláště v oblasti jihovýchodní Moravy. Vyzývám ve farnostech také dobrovolníky, zdravotníky a všechny, kteří by mohli účinně pomoci s odstraněním následků včerejší živelné pohromy, aby se zapojili. Děkuji všem, kteří pomohou, i všem, kteří přispějí finančně. Děkuji také těm, kteří se za lidi v postižených oblastech modlí. Jsem s vámi všemi spojený v modlitbě,“ vzkazuje biskup Vojtěch Cikrle.

Diecézní charita Brno také vyhlásila mimořádnou sbírku na pomoc zasaženým tornádem na Hodonínsku a Břeclavsku.

Zdroj: https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/210625biskup-cikrle-vyhlasil-mimoradnou-sbirku-a-vyzyva-k-pomoci-lidem-na-hodoninsku-a-breclavsku