V době, kdy Svatý otec, stejně jako veliká část křesťanů, věnuje velkou pozornost současné pandemii a tomu, aby se při hledání řešení nezapomínalo na nejpotřebnější, současně vyhlašuje Rok rodiny připomínající jeho exhortaci Radost z lásky. K prožívání Roku rodiny Amoris laetitia v české a moravské církevní provincii zve delegát pro rodinu České biskupské konference Mons. Josef Nuzík.

Svatý otec zve na společnou cestu ke znovuobjevení rodiny jako daru, a to navzdory všem problémům, překážkám a výzvám, kterým rodiny dnes musí čelit. Pozvání se uskuteční formou 10 videí. Každé video začíná kapitolou z apoštolské exhortace Amoris laetitia. Je doprovázeno průvodcem, kterého mohou flexibilně využívat rodiny nebo různé skupiny (na úrovni diecézí, farností a komunit). Každý průvodce je rozdělen na 4 části. Každou část lze použít v rodině nebo ve společenství v různých okamžicích života. Průvodce je určen pro pastorační službu rodinám a obsahuje návrhy, které lze přizpůsobit místní situaci. Cílem je rozvíjet reflexi, dialog a pastorační praxi a současně poskytovat povzbuzení, podněty a pomoc rodinám v jejich každodenním životě. Průvodce vznikl v Úřadu (dikastériu) pro laiky, rodinu a život ve spolupráci s Úřadem pro komunikaci v rámci iniciativ Roku rodiny Amoris Laetitia.

Řada 10 videí bude zveřejňována na webu Národního centra pro rodinu

Převzato z https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/210422biskup-josef-nuzik-k-roku-rodiny-amoris-laetitia