"Co vám říkám ve tmě, povězte na světle, a co se vám šeptá do ucha, hlásejte ze střech!"
Dnešní svátek: Posvěcení římských bazilik sv. Petra a Pavla

Pouť ke kapli sv. Františka

Zlínské společenství Sekulárního františkánského řádu zve všechny příznivce sv. Františka z Assisi na pátý ročník této osvědčené pěší pouti.

Koná se v sobotu 21. července. Zveme všechny věkové kategorie, starší poutníky i rodiny s dětmi, které jsou schopné výšlapu.

Odjíždí se autobusem ze Zlína směrem na Valašské Klobouky - ze stanoviště č. 41 autobusového nádraží v 7.35 hod., ze zastávky u nemocnice v 7.39 hod., a cestuje se do Újezdu s příjezdem v 8.20 hod.

Čeká nás přinejmenším osmikilometrový pochod do kopce a z kopce přes hřeben Vizovických hor do Lhotska u Vizovic. Uprostřed této trasy u kamenné kaple sv. Františka proběhne krátká pobožnost. Při pěší pouti je samozřejmostí modlitba růžence.

Autobus ze Lhotska směrem zpět do Zlína jede ve 13.10 hod.
V případě dostatku sil a příhodného počasí bude možné dojít další necelé 3 km také na některý spoj do Vizovic.

Kontakty:

Roman Zelík, tel. 608504932