Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Kdo mě miluje, ... i já ho budu milovat a zjevím se mu."
Dnešní svátek: sv. Nikefor

foto aktuality

Pozvánka na koncert kněží z našeho děkanátu

Ve Zlíně se toho na poli kultury, ale i duchovního života děje hodně. A tak díky tomu na podporu vzniku církevní školky zazpívají kněží ze zlínského děkanátu se svojí příležitostnou kapelou.

Na úterý 24. 5. 2011 je od 16:30 v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních Svazích přichystán benefiční koncert na podporu vzniku církevní školky ve Zlíně. Jak vlastně vznikl nápad udělat kněžský koncert? Jedná se o iniciativu kněží občas se sejít jinak, než jenom služebně a udělat něco netradičního pro lidi. Tak vznikla myšlenka vytvoření kapely, která by při nějaké příležitosti zahrála a zazpívala pár písní. Kdo trošku nahlédl do rozmanitosti i náročnosti kněžské služby, jistě si dovede představit, jak těžké mohlo být najít nejvhodnější termíny pro zkoušení, které trvá několik měsíců. Postupně se tvořil repertoár písní, které by mohly zaznít, a taky se kapela začala rozrůstat o pozvané hosty, kteří byli touto myšlenkou osloveni. Kapela nakonec čítá 6 kněží a dva hosty. Ke spolupráci na benefičním koncertě pro školku byla přizvána i „Baby schólička", která pravidelně zpívá každou neděli na dětských mších v kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně.

Koncert kněží z našeho děkanátu

Pracujeme pro farnost

 

Fotogalerie
Nejnovější: Ekumenická bohoslužba 2020 14.02.2020, 20 fotek
Ekumenická bohoslužba 2020
Náhodná: Kurz pro lektory s biskupem Hrdličkou 12.02.2012, 15 fotek
Kurz pro lektory s biskupem Hrdličkou

Kontakt

Sadová 149, 760 01 Zlín
tel.: 577 210 022
e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj e-mail.

RR49 - studentské mše svaté ve ZlíněStudentské mše svaté ve Zlíně  www.rr49.cz

 

Církevní svátky a liturgii přebíráme z katolik.cz

 

Katolické bohoslužby v České republice

 

- - -
farní akce jsou podpořeny statutárním městem Zlín

 

- - -

 

 

 


Církevní mateřská škola


 

 www.farnostzlin.cz | Římskokatolická farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně | Sadová 149, 760 01 Zlín | tel.: 577 210 022 | e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz | Code by PCHweb.cz