"A ve vás ať Pán rozhojňuje stále víc a více lásku jednoho k druhému i ke všem lidem."
Dnešní svátek: Panna Maria Bolestná

Pozvánka na koncert kněží z našeho děkanátu

Ve Zlíně se toho na poli kultury, ale i duchovního života děje hodně. A tak díky tomu na podporu vzniku církevní školky zazpívají kněží ze zlínského děkanátu se svojí příležitostnou kapelou.

Na úterý 24. 5. 2011 je od 16:30 v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních Svazích přichystán benefiční koncert na podporu vzniku církevní školky ve Zlíně. Jak vlastně vznikl nápad udělat kněžský koncert? Jedná se o iniciativu kněží občas se sejít jinak, než jenom služebně a udělat něco netradičního pro lidi. Tak vznikla myšlenka vytvoření kapely, která by při nějaké příležitosti zahrála a zazpívala pár písní. Kdo trošku nahlédl do rozmanitosti i náročnosti kněžské služby, jistě si dovede představit, jak těžké mohlo být najít nejvhodnější termíny pro zkoušení, které trvá několik měsíců. Postupně se tvořil repertoár písní, které by mohly zaznít, a taky se kapela začala rozrůstat o pozvané hosty, kteří byli touto myšlenkou osloveni. Kapela nakonec čítá 6 kněží a dva hosty. Ke spolupráci na benefičním koncertě pro školku byla přizvána i „Baby schólička", která pravidelně zpívá každou neděli na dětských mších v kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně.

Koncert kněží z našeho děkanátu

Pracujeme pro farnost

Nejnovější: Slavnost Těla a Krve Páně 01.07.2019, 48 fotek