"Zachováte-li moje přikázání, zůstanete v mé lásce, jako jsem já zachovával přikázání svého Otce a zůstávám v jeho lásce."
Dnešní svátek: Svátek sv. Marie Magdalény

Blíží se tradiční zlínská pouť k patronům našeho kostela sv. Filipa a Jakuba.

Největším lákadlem letošní pouti je páteční koncert zpěvačky Dashy. Zlínská rodačka Dasha hrála a zpívala v mnoha známých muzikálech. Je nositelkou Ceny Thálie za rok 2010 za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar. Vystupuje také jako sólová zpěvačka. Mnoho lidí ji zná ze soutěží Stardance, kde s kapelou doprovází soutěžící tanečníky.

Kromě Dashy vystoupí na koncertě také skvělý Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad. Ten letos slaví 15 let od svého založení. Věnuje se interpretaci duchovní hudby od gregoriánského chorálu až po současnou vokální hudbu. Každoročně uskuteční kolem třiceti koncertních vystoupení v Česku i v zahraničí a pravidelně zajišťuje hudební doprovod při velehradské pouti na svátek sv. Cyrila a Metoděje.

Koncert proběhne v pátek 3. května od 19 hodin v kostele svatého Filipa a Jakuba ve Zlíně. Vstupenky v ceně 300,- Kč lze zakoupit v prodejně Veni na Sadové ulici ve Zlíně.

Hlavní program zlínské pouti proběhne v neděli 5. května. Během dopoledne můžete navštívit pravidelné mše svaté. Odpolední zábavný program je připraven pro děti i dospělé. Můžete se nechat provést věží zlínského kostela, poslechnout si cimbálovou muziku Paléska, nebo si zazpívat s dechovou hudbou Fryštácká Javořina. Děti se mohou projet na ponících, zasmát se při kouzelnickém vystoupení Jirky Hadaše, nebo zhlédnout divadelní vystoupení ochotníků se Zašové. Součástí programu bude i prezentace neziskových organizací, představení projektu Mary´s Meals, stánky s občerstvením a dárkovými předměty. Svátostné požehnání proběhne v kostele ve 14 hodin.

Srdečně Vás zveme a těšíme se na společné setkání.

Podrobný program letošní pouti:

PÁTEK 3. KVĚTNA
17.30 mše svatá
19.00 koncert: Dasha a Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad

NEDĚLE 5. KVĚTNA
7.00, 8.30, 10.00 a 11.30 mše svaté
13.30 - 16.30 prohlídky věže s průvodcem
14.00 svátostné požehnání v kostele
14.30 posezení u muziky (Klub Pod kánoí na faře)
14.30 show kouzelníka Jirky Hadaše
15.00 divadelní vystoupení ochotníků ze Zašové
15.30 show kouzelníka Jirky Hadaše