Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

""...a Otec vám dá, oč byste ho prosili v mém jménu."
Dnešní svátek: sv. Jindřich

foto aktuality

Blíží se farní pouť

Začneme už v sobotu 30. dubna ve 20 hod. v našem kostele, kdy se prostřednictvím TV NOE zúčastníme přímého přenosu vigilie tj. modlitebního bdění na římském prostranství Circo Massimo. Podle posledních zpráv z Vatikánu bude program rozdělen do dvou částí: vzpomínkové slavnosti a modlitby růžence světla. Na Jana Pavla II. během večera zavzpomínají někteří jeho blízcí spolupracovníci, například jeho osobní sekretář kardinál Stanislaw Dziwisz nebo bývalý vatikánský mluvčí Joaquín Navarro-Valls. Promluví také sestra Marie Simon-Pierre, jejíž zázračné uzdravení otevřelo cestu beatifikaci. Budou promítány rovněž krátké filmy. K vigilii se pomocí telemostu připojí pět velkých mariánských poutních míst na celém světě. V polském Krakově v chrámu Božího milosrdenství se budou modlit za mladé, v Kawekamo v Tanzánii za rodiny, v chrámu Notre Dame v libanonské Harisse za evangelizaci, v mexickém Guadalupe za naději a mír a v portugalské Fatimě za církev. Z apoštolského paláce se k vigilii v jejím závěru připojí prostřednictvím videomostu také papež Benedikt XVI.

• V neděli 1. května budou bohoslužby v obvyklém pořadu.

A co bude navíc?
• Pro ty, kteří chtějí kromě vlastní účasti na nedělní bohoslužbě prožít beatifikaci Jana Pavla II., mohou v klubu Pod kánoí sledovat přímý přenos TV NOE ze svatopetrského náměstí v Římě. Předsedat jí bude papež Benedikt XVI. a koncelebrovat kardinálský sbor. Začátek je v 10 hod.
• V 14.30 hod. bude svátostné požehnání. Potom mohou zájemci posedět v klubu Pod kánoí u muziky nebo v kostele shlédnout videoprojekci o Janu Pavlu II.
Pro děti je připraven program kolem kostela, pro všechny pak prohlídka věže kostela. Více se dozvíte na plakátech.

P. Ivan Fišar

 

INFO farnosti k aktuální istuaci Covid 19
 

Pracujeme pro farnost

 

Fotogalerie
Nejnovější: Farnost v karanténě 2020 31.03.2020, 7 fotek
Farnost v karanténě 2020
Náhodná: Postní duchovní obnova pro mládež 11.03.2007, 45 fotek
Postní duchovní obnova pro mládež

Kontakt

Sadová 149, 760 01 Zlín
tel.: 577 210 022
e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz

číslo účtu: 2200033498/6800

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj e-mail.

RR49 - studentské mše svaté ve ZlíněStudentské mše svaté ve Zlíně  www.rr49.cz

 

Církevní svátky a liturgii přebíráme z katolik.cz

 

Mše online

Katolické bohoslužby v České republice

 

- - -
farní akce jsou podpořeny statutárním městem Zlín

 

- - -

 

 

 


Církevní mateřská škola


 

 www.farnostzlin.cz | Římskokatolická farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně | Sadová 149, 760 01 Zlín | tel.: 577 210 022 | e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz | Code by PCHweb.cz