"Přinášejte tedy ovoce hodné obrácení."
Dnešní svátek: Panna Maria Bolestná

Arcidiecézní setkání mládeže olomoucké arcidiecéze

U příležitosti světového dne mládeže, který je ustanoven Janem Pavlem II. již od roku 1985 na květnou neděli, se mladí olomoucké arcidiecéze setkají ve dnech 15. - 16. 4. v Olomouci a na sv. Kopečku se svými biskupy, aby se tak připojili ke světové církvi. Mottem XXVI. světového dne mládeže, ke kterému Benedikt XVI. napsal poselství, je „V Kristu zapusťte kořeny, na něm postavte základy, pevně se držte víry" (srov. Kol 2,7).

Doprava:

Ti, kteří by rádi jeli na předprogram, vhodný je vlak v 17:51ze Zlína.
Sraz těch, kteří pojedou na vlastní setkání v sobotu, je v 7:15 na vlakovém nádraží v Otrokovicích.
Odjezd ze Zlína bude trolejbusem č. 2 z Nám. Míru v 6:44.
Návrat do Otrokovic bude v 18:35.

Předprogram:

Proti setkáním v minulých letech ADCM také chystá předprogram v pátek večer 15. 4. 2011. Ve studentském kostele Panny Marie Sněžné se od 20:00 odehrají muzikálové pašije. Parta asi padesáti mladých lidí z východních Čech vytvořila hudební a dramatické zpracování posledních hodin Ježíše Krista. Pokud Vás nabídka zaujala, podívejte se na jejich www.zivepasije.cz, nechte se nalákat a přijeďte už o den dříve. Ubytování bude zajištěno za 50 Kč v jedné z olomouckých škol, takže spacák a karimatku s sebou.

Program:

Samotné setkání proběhne v sobotu 16. 4. 2011. Začínáme v 8:45 v olomoucké katedrále sv. Václava. Po krátkém programu proběhne katecheze o. arcibiskupa Jana Graubnera.
Poté se vydáme na pouť do baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku. Na cestu máme objednané krásné počasí, takže je na co se těšit!
Nahoře poobědváme a od 13:30 na nás bude čekat zajímavá nabídka různých workshopů a přednášek. Programu vyvrcholí závěrečnou mší svatou s olomouckými biskupy. Celým setkáním nás budou hudebně provázet Paprsky. Konec celého setkání bude v 16:45.
Sebou si vzít 50 Kč jako příspěvek na program, karimatku na sezení, jídlo na celý den.

A abyste věděli, na jaké přednášky se můžete těšit, tady je jejich přehled:

Stojí to za to, počkat se sexem až do svatby? - Hana a Petr Imlaufovi
Jak naložit s naší touhou být si ještě blíž? Co se stane, když si to před svatbou "nevyzkoušíme"? Jak může prospět dodržování tohoto přikázání naší lásce?

Proč odpouštět? Milovat bližního svého - i když nás zranil? - fr. Antonín Krasucki OP
Zažít strach před zpovědí je normální, prožít radost z odpuštění však znamená mnohem víc. Od svátosti smíření neodcházíš jako pes po výprasku, ale jako milované dítě Boží, plné naděje a důvěry. Jak se učit odpouštět a vyhnout se některým chybám? Jak se vyhnout zatrpklosti a nestát se obětí ukřivděnosti a sebelítosti? Laciný návod neexistuje, ale možné to je.

Duchovní služba AČR a etika vojáků v zahraničních misích - P. mjr. Mgr. Jaroslav Knichal
Zajímavá přednáška biskupského vikáře pro vojenské kaplany v ČR, který se zúčastnil zahraničních misí v Iráku, Kosovu a Afghánistánu, na oblíbené téma válečné etiky, života křesťanů a evangelizace v armádě.

Sex, AIDS a vztahy - Mgr. František Krampota
Zábavně i vážně podané ožehavé téma, o kterém je dobré vědět. I s možností psát dotazy.

Křesťan a hudba - P. Pavel Šupol
V mnoha situacích může hudba člověka pozvednout, ale taky mu může uškodit. Do populární hudby se v historii dostalo mnoho negativních vlivů, je v ní však možné najít množství inspirujících textů a silných životních svědectví interpretů, kteří nechali do svých životů naplno vstoupit a působit Boha.

Věda a víra, vznik světa - P. Ing. Mgr. Vladimír Slámečka
Co bylo dřív- Adam s Evou nebo dinosauři? Vysokoškolský učitel a kněz bude přednášet o vztahu vědy a víry, a různých pohledech na vznik světa.

Obchodování s lidmi, nucená prostituce v Itálii - sr. Klára Marie Stráníková
Přednáška, která bude uvedena filmem Ballerina, má za cíl poukázat na hrozivou realitu novodobého otroctví.

Umíte se (správně) rozhodovat? - sr. Olga Zelená SSJ
Každý musí ve svém životě dělat mnohá rozhodnutí - v každodenních situacích i na životních křižovatkách. Je pro vás těžké se rozhodnout? Nebo se rozhodujete ukvapeně? S obojím se dá něco dělat. Krása i náročnost pokladů ignaciánské spirituality napoví, jak na to.

Poznej Boha ve slabostech - Tomáš Řehák
Vstup na vlastní riziko! Posluchači osobně prožijí 59 minut v depresivní náladě, slabosti a budou v naději vyhlížet konec utrpení = konec přednášky. Utrpení, opuštěnost, kříž, smrt a hrob byly nesmírnou hlubinou života Pána Ježíše. Ale cesta Pána Ježíše Krista do slávy, vedla přes tyto hlubiny a skrze ně.

Každý si najde své zajímavé téma. Zažijete společenství mladé církve, spoustu milých setkání se známými anebo se nově seznámíte. Tak neváhejte a přijeďte!

Další informace o akcích pořádaných centrem pro mládež najdete na http://ado.cz/mladez/

Pracujeme pro farnost

Nejnovější: Slavnost Těla a Krve Páně 01.07.2019, 48 fotek