"Kdo nepřijme Boží království jako dítě, vůbec do něho nevejde."
Dnešní svátek: sv. Julie a Eulálie

Otevíráme Kurz pastoračních pracovníků

Jak už oznámil náš otec arcibiskup, příští rok bude Rokem evangelizace. Na tento rok bychom se měli předem dobře a důklaně připravovat. Co nejvíce potřebujeme, abychom svou víru dobře předávali druhým životem i slovem? Prohlubovat své znalosti o naší víře a také učit se víru žíta o ní mluvit!

Proto jsme se, my kněží v našem děkanátu rozhodli, že pokud se najde dost zájemců, požádáme otce arcibiskupa o povolení, po pěti letech, znovu otevřít tento Kurz. Začali bychom v říjnu letošního roku. Vše by probíhalo na klášteře Regína každou druhou sobotu od 8:00 do 13:30. Kurz bude ukončen v dubnu 2018 závěrečnými testy. Po té budou úspěšným absolventům předány diplomy. Tyto testy nejsou však povinné.. K získání diplomu bude nutná účast nejméně na třinácti (ze šestnácti) setkáních.

Komu je Kurz určen? Těm, kteří chtějí především pomáhat ve farnostech v péči o děti, mládež, nemocné, vedením různých společenství, pomáhat při zajišťování různých liturgických slavností. Absolvování kurzu má ale také posloužit, pokud vlastní farář o to bude žádat o. arcibiskupa, k oprávnění pomáhat při bohoslužbách při podávání sv. přijímání nebo donášet eucharistie nemocným.

Kurz je otevřen ale i pro každého, kdo má zájem stát se uvědomělejším křesťanem a cítí zodpovědnost předávat svou víru doma, ale i lidem kolem sebe. Kurz bude pro všechny velkým přínosem k prohloubení znalosti víry v oblasti věrouky, etiky, Písma svatého, liturgie, církevního práva, církevních dějin a celkové pastorační služby.

Přihlášku najdete ZDE. Vyplněné je třeba odevzdat do konce června 2017. Když bude Kurz otevřen, dostanete hned další podorobnjší a konkrétnější informace!

o.Ivan Fišar