Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Za to se modlím: ať stále víc a více roste vaše láska a s ní i poznání a všestranný úsudek, abyste dovedli volit to lepší."
Dnešní svátek: sv. Dominik

foto aktuality

Světové dny mládeže v Madridu - mladí jsou ochotni si to odpracovat

V neděli 20. února proběhlo v klubu Pod kánoí informační setkání o Světových dnech mládeže (SDM). Milým překvapením byl zájem mladých, a když jsem se ptal, kolik z nich uvažuje, že by jeli, tak se přihlásilo 20 zájemců.
Nejdříve jsme si řekli, jak tyto dny vznikly a na jejich zakladatele - papeže Jana Pavla II. jsme zavzpomínali videoklipy, kde jsme mohli vidět atmosféru, která byla vždy při těchto setkáních neopakovatelná. Po smrti Jana Pavla II. dal nově zvolený papež Benedikt XVI. jasný impulz pokračovat v linii Světových dní mládeže a sám se jako první přihlásil na další SDM v roce 2005 do Kolína nad Rýnem. Letos zve v srpnu mladé do Madridu a informacím o tomto letošním SDM jsme pak věnovali většinu času. Nejtěžší otázkou pro mnohé zůstává, kde sehnat potřebných 9 400 Kč + 30 euro (pokud by chtěli jet i na předprogram) a nějaké kapesné.

Milým překvapením je, že mladí souhlasí s návrhem animátorů našeho děkanátu, že jestliže někdo potřebuje nějakou částku přispět, tak se mu pokusíme najít brigádu. Náš záměr je sehnat nějaké prostředky (např. oslovit podnikatele) a ty pak poskytnout těm, kteří projevili skutečný zájem jet a jsou ochotni pro to něco udělat.
Proto se obracím na každého z vás. Potřebujete doma s něčím pomoct? Plánujete od jara nějaké práce, kde by se mohla hodit pomocná ruka? Máte firmu, kde by se hodilo provést nějaký úklid? Pokud vás napadne cokoliv, co by mladí zvládli, nahlaste to, prosím mně. A pokud někde v budoucnu uvidíte mladé, jak se snaží vám nabídnout nějaký výrobek nebo třeba ruční mytí aut, víte, že to budou nejspíš ti, kteří hledají způsob, jak si přivydělat na cestu do Madridu. Věřím, že je rádi podpoříme. Již teď za ně všechny děkuji.

P. Pavel Šupol

INFO farnosti k aktuální istuaci Covid 19
 

Pracujeme pro farnost

 

Fotogalerie
Nejnovější: Benefiční koncert Pavla Šporcla 19.07.2020, 5 fotek
Benefiční koncert Pavla Šporcla
Náhodná: Řeckokatolická bohoslužba poprvé ve Zlíně 18.02.2007, 6 fotek
Řeckokatolická bohoslužba poprvé ve Zlíně

Kontakt

Sadová 149, 760 01 Zlín
tel.: 577 210 022
e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz

číslo účtu: 2200033498/6800

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj e-mail.

RR49 - studentské mše svaté ve ZlíněStudentské mše svaté ve Zlíně  www.rr49.cz

 

Církevní svátky a liturgii přebíráme z katolik.cz

 

Mše online

Katolické bohoslužby v České republice

 

- - -
farní akce jsou podpořeny statutárním městem Zlín

 

- - -

 

 

 


Církevní mateřská škola


 

 www.farnostzlin.cz | Římskokatolická farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně | Sadová 149, 760 01 Zlín | tel.: 577 210 022 | e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz | Code by PCHweb.cz