"A svádí-li tě k hříchu noha, utni ji; je lépe pro tebe, vejdeš-li do života chromý, než abys byl s oběma nohama uvržen do pekla."
Dnešní svátek: sv. Makarius (Blahomír)

Beseda na téma Teologie těla v praxi

V minulém roce nás navštívil P. Jan Balík z Prahy s duchovní obnovou na téma Spiritualita manželství inspirovaná teologií těla podle papeže Jana Pavla II. Název tématu se zdá složitý, ale jeho obsah byl působivý a plodný, jak sdělili zúčastnění manželé. Máme možnost se s otcem Janem znovu potkat a nechat se obohatit tak širokým a živým tématem jako je správně prožívaná křesťanská sexualita, pohled církve na její prožívání. Nahlédněme hlouběji do otázek kolem antikoncepce a homosexuality. Má nám církev k tomu co říct nyní? Jaká je její odpověď na manželskou nevěru a rozvody? Věřím tomu, že mnohem víc než jen odpovědi na vaše otázky, dostane každý, kdo přijme pozvání na sobotu 12. března v 9 hodin do kaple farního kostela nad sakristií. Použijte vchod sakristií. Setkání začneme mší svatou a budeme pak pokračovat v klubu Pod kánoí včetně oběda asi do 16 hodin.

P. Ivan Fišar

INFO farnosti k aktuální istuaci Covid 19