Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi."
Dnešní svátek: sv. Dominik

foto aktuality

Farnosti v pohybu - odpoledne pro celou rodinu

Stejně jako v předchozích letech, i letos se můžeme těšit na oblíbenou akci Farnosti v pohybu - odpoledne pro celou rodinu. Ta letošní se uskuteční v neděli 18. září od 15 hodin a pořadatelé pro nás připravili hned několik novinek.Tou první je místo konání - letos se Farnosti v pohybu uskuteční na orelském hřišti za Centroprojektem v centru Zlína. Druhou novinkou je benefiční charakter akce - vstup na akci bude zdarma, ale dobrovolný příspěvek bude věnován na činnost Poradny pro ženy a dívky, která ve Zlíně funguje, a o které si více můžete přečíst níže. Další novinkou je otevřený košt buchet - na akci bude připraven stůl a kdokoliv na něj může přinést svoji buchtu a ochutnat naopak buchtu někoho jiného. Poslední novinka potěší jistě především všechny hudební příznivce - a to zábava s kapelou LORD, která bude součástí programu.

Kromě těchto novinek se účastníci můžou klasicky těšit na stanoviště s úkoly pro děti, malování na obličej, výrobu placek, skákací hrad i lukostřelbu, nesmí chybět ani turnaj svobodných proti ženatým, táborák, nebo vystoupení dětského folklórního festivalu Trnečka.

Na všechny se těší pořadatelé akce z farností sv. Filipa a Jakuba, Panny Marie Pomocnice křesťanů, z farnosti Štípa, členové Orla, jednoty Zlín i členové Mladých lidovců Zlínského kraje a KDU-ČSL Zlín.

 

A na koho že to půjde to dobrovolné vstupné?

Poradna pro ženy dívky ve Zlíně vznikla v roce 1992 a pomáhá ženám, dívkám i rodinám, které se ocitly v obtížných životních situacích souvisejících s těhotenstvím, mateřstvím, rodičovstvím, vztahovými problémy anebo se ocitly v situaci, kdy potřebují pomoc s orientací ve svých sociálně právních nárocích. Zřizovatelem poradny je nezisková organizace s názvem: ONŽ - pomoc a poradenství pro ženy a dívky, z.s. . Ve své činnosti organizace navázala na zkušenosti obdobných organizací v zahraničí a funguje jako doplněk státního systému sociálních služeb. Základní myšlenkou organizace je nabídnout podporu a služby ženám, dívkám, matkám a rodinám v obtížných situacích souvisejících s těhotenstvím, mateřstvím, rodičovstvím a vztahovými problémy. Poradna ve Zlíně nabízí následující služby: odborné sociální poradenství (informace o nárocích na sociální dávky, pomoc se sepsáním návrhů a žalob v oblasti rodinného práva), vztahové poradenství (pomoc při orientaci v komplikovaných rodinných, manželských a partnerských vztazích, poradenství v situaci neplánovaného těhotenství), materiální pomoc pro sociálně potřebné maminky a jejich děti do 1 roku (poskytnutí dětského oblečení, kočárku, postýlky, autosedačky a dalších, podle aktuální nabídky materiální pomoci), přednášková činnost na základních a středních školách v oblasti rodinné výchovy, Klub Sára (klub pro ženy převážně svobodné a nezadané kolem 30 let), Linka pro ženy a dívky (krizová a poradenská linka v provozu Po, St, Pá od 8.00 do 20.00), zdarma nabízíme také zapůjčení literatury např. z oblastí rodičovství, mateřství, mezilidských vztahů aj.
http://poradnazlin.webnode.cz/

- - -

 

INFO farnosti k aktuální istuaci Covid 19
 

Pracujeme pro farnost

 

Fotogalerie
Nejnovější: Benefiční koncert Pavla Šporcla 19.07.2020, 5 fotek
Benefiční koncert Pavla Šporcla
Náhodná: Farní den 17.06.2012, 38 fotek
Farní den

Kontakt

Sadová 149, 760 01 Zlín
tel.: 577 210 022
e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz

číslo účtu: 2200033498/6800

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj e-mail.

RR49 - studentské mše svaté ve ZlíněStudentské mše svaté ve Zlíně  www.rr49.cz

 

Církevní svátky a liturgii přebíráme z katolik.cz

 

Mše online

Katolické bohoslužby v České republice

 

- - -
farní akce jsou podpořeny statutárním městem Zlín

 

- - -

 

 

 


Církevní mateřská škola


 

 www.farnostzlin.cz | Římskokatolická farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně | Sadová 149, 760 01 Zlín | tel.: 577 210 022 | e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz | Code by PCHweb.cz