Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Stále se radujte."
Dnešní svátek: sv. Dominik

foto aktuality

24. Pán Ježíš vítězí nad Pokušitelem

Maminka se ustaraně dívala za odjíždějícím autobusem. Honzík, jejich nejstarší chlapec, jel dnes poprvé do nové školy. Bude se mu ve třídě líbit? Jaké tam najde kamarády? Přestěhovali se sem minulý týden a nikoho tu zatím neznali. A co ty - znáš někoho, kdo k vám do třídy přišel nový? (...) A má už kamarády? (...)

Honzík přijel odpoledne spokojený. Nová paní učitelka se mu líbila, skoro všichni ve třídě se s ním bavili. Ale koncem týdne byl nějaký zamlklý. Co se mu mohlo stát? (...) U nedělního oběda se rozpovídal. Hned v úterý si k němu o přestávce sedl Ondra, skoro o dva roky starší kluk, že s ním chce kamarádit. Pak spolu šli ze školy a Ondra vytáhl z kapsy krabičku cigaret. Zapálil si a dával i Honzíkovi, pak se mu smál, že nechce kouřit. Ve středu hned ráno pošeptal Honzíkovi, že půjdou na opravdickou dobrodružnou výpravu. Na nedalekém velikém staveništi byla trafika. Prodavač se rád bavil s kolemjdoucími a nedával pozor na zboží. Ondrovi se podařil nepozorovaně sebrat z pultu pár balíčků žvýkaček a dokonce i čokoládu. „Ty jsi ale bábovka," smál se Honzovi, který byl zelený strachy a nechtěl si vůbec nic vzít. Do konce týdne se Ondra ve škole už neukázal, ale co bude v pondělí? Co bys mu poradil, ať udělá? (...)

Maminka s tatínkem byli moc rádi, že se jim Honzík svěřil a že se ubránil špatnému chování. Pak zavolali paní učitelce a poradili se s ní. Nakonec se společně pomodlili, taky za Ondru a za to, aby si Honzík brzy našel lepšího kamaráda.

Za Pánem Ježíšem přišel jednou zlý anděl - ďábel - a tvářil se jako jeho nejlepší kamarád. Nabídl Pánu Ježíši spoustu lákadel: dobré jídlo, hodně peněz, slávu a velikou moc nad celým světem. Říkal mu, že by mohli dobře spolupracovat. Taky Pána Ježíše naváděl k různým hloupostem - třeba aby skákal z vysoké zdi chrámu dolů. Poslouchal jsi dnešní evangelium, co mu na to Pán Ježíš řekl? (...)

Vůbec se s ďáblem nehádal, ale řekl mu slova, která jsou v Písmu svatém a která dokazují, že zlo je slabší než dobro. Že nakonec prohraje. Protože zlý anděl neuspěl, musel odejít a pak už dal Pánu Ježíši nadlouho pokoj.

Aktivita

Sílu ubránit se zlu získal Pán Ježíš, když se postil a modlil. Odřekl si jídlo i pití a byl sám na poušti. Aby i v tobě rostla tato síla, vyber si jednu věc, kterou rád děláš (televize, mlsání, hry, počítač...), a alespoň 1× v týdnu ji nedělej. Dnů z postního týdne můžeš přidat. To bude také tvůj půst. A nezapomeň se v tento den více pomodlit.

Modlitba

Pane Ježíši, chci mít sílu jako ty poznat a odmítnout všechno, co je špatné. Děkuji ti za maminku a tatínka, kteří mi říkají, co je správné a co mám dělat. Taky mi pomáhají, když si nevím rady. Prosím tě, pomoz mým kamarádům, by zůstali dobří. Amen.

INFO farnosti k aktuální istuaci Covid 19
 

Pracujeme pro farnost

 

Fotogalerie
Nejnovější: Benefiční koncert Pavla Šporcla 19.07.2020, 5 fotek
Benefiční koncert Pavla Šporcla
Náhodná: Výlet pro děti 20.08.2006, 15 fotek
Výlet pro děti

Kontakt

Sadová 149, 760 01 Zlín
tel.: 577 210 022
e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz

číslo účtu: 2200033498/6800

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj e-mail.

RR49 - studentské mše svaté ve ZlíněStudentské mše svaté ve Zlíně  www.rr49.cz

 

Církevní svátky a liturgii přebíráme z katolik.cz

 

Mše online

Katolické bohoslužby v České republice

 

- - -
farní akce jsou podpořeny statutárním městem Zlín

 

- - -

 

 

 


Církevní mateřská škola


 

 www.farnostzlin.cz | Římskokatolická farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně | Sadová 149, 760 01 Zlín | tel.: 577 210 022 | e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz | Code by PCHweb.cz