"Milosrdenství chci, a ne oběť."
Dnešní svátek: sv. Cecílie

12 týdnů pro rodinu
4. týden: SMÍŘENÍ STARÉ KŘIVDY / RODINA JDE KE SVÁTOSTI SMÍŘENÍ

Skrze svátost smíření uzdravit vztahy ve své rodině.

a) Sv. Jan Vianney napsal: „Bůh chce, abychom byli šťastni, a my nechceme." Zapomínáme, že hřích je naše největší neštěstí. Málo s hříchem bojujeme a nedovolujeme Ježíši, aby nás zcela uzdravil, protože někdy se nechceme s někým smířit, často si připomínáme staré křivdy. A přitom se klidně modlíme: "Odpusť nám, jako i my odpouštíme."

b) Ve své rodině si můžete večer zahrát hru „na nebe a očistec". Zapálí se svíčka a začíná se „nebem": postupně každý každému říká, co si u druhého váží, co se mu na něm líbí. A pak „očistec". V lásce a v pokoře každý sděluje, co u druhého postrádá, co mu na něm vadí. Pak si navzájem odpusťte. Můžete se pak i domluvit, kdy půjdete ke svátosti smíření. Pro děti je úžasná katecheze, když jdou nejdříve rodiče a pak děti.

c) Najdi si tento týden čas na dobré zpytování svědomí. Na internetu jich najdeš velké množství. V kancionálu jsou dvě. Stačí ale jen povzpomínat, jaká byla tvoje láska k Bohu a zda jsi vždy miloval každého tak, jak miluje Ježíš.

d) Můžeš navštívit toho, s kterým třeba už delší dobu nemáš zrovna pěkný vztah, nebavíte se spolu, je mezi vámi lhostejnost. Začni ty a popros za odpuštění, smiřte se!