"Kdo chce jít za mnou, ať zapře sám sebe, den co den bere na sebe svůj kříž a následuje mě."
Dnešní svátek: sv. Beda Ctihodný, sv. Řehoř VII., sv. Marie Magdaléna de Pazzi

12 týdnů pro rodinu
3. týden: POZNÁVÁME SVOU FARNÍ RODINU

Snažme se do konce církevního roku poznávat a vytvářet farní rodinu:

a) Každý den v tomto týdnu se modleme za naši farní rodinu, za prohlubování vztahů v ní, za otevírání se druhým, za to, abychom do ní vnášeli to, co od nás čeká Pán.

b) Když přijdeme na mši svatou, aspoň malinko se usmějme na toho, ke komu si sedneme; také na toho, který si přisedne k nám. (Buďme za to vděčni!) Po sv. přijímání se modleme i za své sousedy.

c) Venku před kostelem pozdravme i toho, koho známe jen od vidění, ale neznáme jménem. Popřípadě se krátce zastavme, popřejme mu pěkný den, projevme o něj zájem, pozvěme do klubu Pod Kánoí... Vše s velkou taktností, ohleduplností, bez vtíravosti a s respektem ke svobodě druhého.

d) Pokud u vás v rodině ještě nebyl některý kněz z naší farnosti, pozvěte ho někdy na kratičké popovídání, ke vzájemnému poznávání (max. na 60 minut).

Noc kostelů 2018 - Timothy

Pracujeme pro farnost