Skupiny ve farnosti | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Odpusť svému bližnímu, pokud ti ukřivdil; až ty budeš jednou prosit, budou i tobě hříchy odpuštěny."
Dnešní svátek: sv. Jan a Pavel

Scholy

Máme 6 schol. Baby scholu, scholu na dětské, scholu na desáté, mužskou scholu, studentskou scholu a scholu pro slavnostní příležitosti. Více se dozvíte po kliknutí..

Ministranti

Seznamte se s ministranty všech věkových kategorií v naší farnosti.

Akolyté

Akolyté jsou muži a ženy, kteří byli arcibiskupem na návrh duchovního správce pověřeni službou k podávání sv. přijímání při mši svaté, nemocným v domovech důchodců, nemocnicích i v domácnostech. Během roku mívají dvě formační setkání s knězem.

Lektoři z lidu

Jedná se lektory z lidu, věk ani počet není omezen. Schůzky lektorů z lidu probíhají jednou za měsíc v sále fary.

Kostelníci

Ráno odemknout a večer zamknout kostel, nachystat přede mší svatou bohoslužebné nádobí, v lekcionáři a v misálu vyhledat správné texty, nachystat ornát správné barvy dle svátků nebo liturgického období, zajistit funkčnost osvětlení a ozvučení kostela,...

Varhaníci

K hudebnímu doprovodu většiny mší svatých patří neodmyslitelně varhany.

Chrámový sbor

Smíšený chrámový sbor při kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně působí již řadu desetiletí. Soustřeďuje se na duchovní hudbu pro sváteční liturgii o vánočních a velikonočních svátcích. Pravidelné zkoušky se konají vždy 2-3 měsíce před svátkykaždý pátek od 19.15 hod.

Výzdoba kostela

Skupiny farníků se starají o pravidelnou výzdobu kostela.

Úklid kostela

Úklidu kostela se dobrovolně věnují ženy každé pondělí a sobotu po ranní mši svaté. Celkem se na úklidu podílí asi 20 žen, některé pravidelně, jiné v rámci možností svého zaměstnání.

Úklid fary

Fara je také vizitka celé farnosti. Úklidu fary se dobrovolně věnuje každé pondělí a pátek po ranní mši svaté skupina ochotných žen.