Úklid fary | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"On za nás položil život. A tak i my jsme povinni položit život za své bratry."
Dnešní svátek: sv. Ondřej Dung-Lac a druhové

Úklid fary

Fara je dům farnosti. Nejsou zde jen byty kněží, ale jsou zde i prostory pro různé akce. V klubu Pod Kanoí jsou nejen různé akce pro mladé, ale také se tam konají přípravy na biřmování, na křty, setkání rodičů a dětí na 1. sv. přijímání, setkávají se zde senioři i různá společenství. V sále jsou zkoušky schol, chrámového sboru, učí se zde náboženství. Každý den přichází na faru hodně lidí se svými problémy a záležitostmi. Je zde potřeba udržovat čistotu a krásu. Fara je také vizitka celé farnosti. Úklidu fary se dobrovolně věnují každé pondělí a pátek po ranní mši svaté se pod vedením Zdenky Velískové několik žen. V této službě se střídají: Jindřiška Horáková, Božena Strohbachová, Jana Pavelcová, Marie Melichárková, Hedvika Jarošová a Mirka Venhudová.