Varhaníci | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Připravte cestu Páně, vyrovnejte mu stezky!"
Dnešní svátek: sv. Felix z Valois

Varhaníci

V našem kostele se o tuto službu stará hned několik ochotných lidí:

Pokud byste chtěli rozšířit řady varhaníků, ať už k pravidelné službě nebo k občasnému zastupování, přihlaste se ve farní kanceláři nebo některému z kněží. Ač se to nezdá, varhaníků není nikdy dost – někteří z výše uvedených dojíždějí z okolních farností, nemají dost času kvůli rodině, práci, dalším aktivitám ve farnosti apod. nebo je tato služba vzhledem k jejich věku hodně zatěžuje.

Pokud zatím neumíte hrát na varhany, ale chtěli byste se to naučit a umíte hrát na jiný klávesový nástroj, nebojte se také přihlásit – není to tak velký rozdíl, jak se na první pohled zdá, a některý ze současných varhaníků vám ochotně pomůže přeučit se na varhany.