Scholy | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Kdo chce jít za mnou, zapři sám sebe, nes každého dne svůj kříž a následuj mne."
Dnešní svátek: sv. Felix z Valois

Baby schola

Nedělní dětskou mši svatou v 8.30 hodin doprovází schola našich nejmenších farníků. V současnosti má Babyschola okolo dvaceti stálých zpěváčků. Zkoušky probíhají v neděli od 7.30 hodin v garáži na faře.

Devátá schola

Devátá schóla zpívá při dětské mši svaté každou neděli v 8.30 hod. Zkoušky probíhají vždy v 7.30 hod. v sále na faře.

Schola na desáté

Naše schola zpívá při nedělní mši svaté v 10 hodin. Tvoří ji dívky a ženy různých věkových kategorií.

Mužská schola

Mši svatou v 11.30 hodin doprovází mužská schola skládající se z tatínků, dědečků,.... Nácviky probíhají od 10.30 hodin ve farním sále. Zpívají zde muži převážně středního a staršího věku.

Studentská schola

Tato schola zpívá na pondělních studentských mších svatých v 18.30 hodin. Tvoří ji především vysokoškoláci a pak také středoškoláci. Zkoušky probíhají v pondělí od 17 hodin ve farním sále. Schola doprovází celou mši svatou rytmickými písněmi s kytarou i dalšími hudebními nástroji.

Schola pro slavnostní příležitosti

V této schole spojují své síly a nadšení pro zpěv ti, kdo v průběhu roku zpívají v jednotlivých scholách při nedělních bohoslužbách a v pondělní studentské schole.