Výuka náboženství | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"A svádí-li tě k hříchu noha, utni ji; je lépe pro tebe, vejdeš-li do života chromý, než abys byl s oběma nohama uvržen do pekla."
Dnešní svátek: Posvěcení římských bazilik sv. Petra a Pavla

Výuka náboženství

Výuka náboženstvíVýuka náboženství probíhá v prostorách fary a v katechetické učebně v prostorách klášterní budovy Regina v Divadelní ulici. Do náboženství se mohou přihlásit děti od 1. do 9. třídy základní školy, a také studenti po základní škole.

Smyslem a úkolem výuky náboženství je:

Naši katecheté

P. Kamil Obr

P. Ondřej Talaš

P. Ivan Fišar

Ing. Marie Domanská

Ing. arch. Bc. František Němec

Kde se vyučuje

Výuka probíhá v prostorách fary a v katechetické učebně v prostorách klášterní budovy Regina v Divadelní ulici. Do náboženství se mohou přihlásit děti od 1. do 9. třídy základní školy, a také studenti po základní škole.

Vyučování nábožentsví ve školním roce 2019/2020 (od 16. září)

V novém školním roce začne výuka náboženství v týdnu od 16. září 2019. Rozvrh výuky spolu s organizačními informacemi bude vyvěšen od 20. srpna 2019.

Rodiče budoucích prvňáčků prosíme, aby vyplnili přihlášku, která je ke stažení zde.

V případě, že vaše dítě chodí do 2.–9. třídy ZŠ a ještě nenavštěvovalo u nás ve farnosti výuku náboženství, vyplňte prosím přihlášku, která je ke stažení zde.

Vyplněné přihlášky odevzdejte prosím do 8. září na faře.

Děti, které dosud navštěvovaly hodiny náboženství, nemusí znovu vyplňovat přihlášku. Automaticky počítáme s jejich docházkou do vyučování.

V případě, že se rodiče rozhodnou ukončit docházku dětí do náboženství, je třeba, aby své dítě odhlásili osobně na faře.

Náplň výuky náboženství v jednotlivých třídách

Stručný přehled náplně výuky náboženství v jednotlivých ročnících výstižně ukazuje, jak je možné a nutné růst v poznávání Boha a učení Církve. Křesťan, který ukončí své náboženské vzdělávání ve 3. třídě je stromem zakrslým a nedozrálým. Stěží ponese ovoce víry v životě. Chci-li Boha milovat, musím ho nejdříve poznat.