Pomazání nemocných | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Raduje se s radujícími, plačte s plačícími."
Dnešní svátek: sv. Felix z Valois

Pomazání nemocných (svátost nemocných)

Pomazání nemocných (svátost nemocných)Ti, kterým se zhoršil jejich zdravotní stav, nebo mají před operací, či se ocitli v nebezpečí smrti, mohou kromě zdravotnické pomoci také dostat posilu od Boha pro duši i tělo.

Kdo by nechtěl mít v nemoci, utrpení takovou pomoc, jakou je přítomnost a pomoc samotného Boha?

Svátost nemocných nenahrazuje lékařskou pomoc, ale ji doplňuje či přesahuje. Tak jako se o tělo stará lékař, o duševní pomoc se stará sám Ježíš prostřednictvím této svátosti. Při slavení této svátosti kněz maže nemocného olejem na čele a rukách a prosí za jeho uzdravení a vyprošuje pro něho posilu a úlevu.

Jestliže nemocný, který přijal pomazání, znovu nabude zdraví, může v případě další těžké nemoci tuto svátost znovu přijmout. Během téže nemoci lze svátost opakovat, jestliže nastane zhoršení.

Pomazání nemocných stářím zesláblým a nemocným lidem se také uděluje společně v kostele 1x za rok většinou v době postní.

V naléhavých případech volejte, pro sebe nebo vaše blízké, na faru ihned a kdykoliv (telefon 577 210 022, mobil 733 742 700), abyste zde domluvili termín návštěvy kněze ať už doma, nebo v nemocnici.