Kněží | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Milovat (Boha) celým srdcem, celým rozumem a celou silou a milovat bližního jako sám sebe je víc než všechny oběti a dary."
Dnešní svátek: sv. Maxmilián Kolbe

Kněží ve farnosti sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

Každý kněz jako člověk opustil svůj domov a šel tam, kam ho poslal biskup. Zřekl se své vlastní rodiny, aby žil pro Boha a pro farnost. Naším úkolem je tedy starat se o zlínské farní společenství, které nám svěřil náš otec arcibiskup. Chceme vytvářet spolu s farníky rodinu, ve které by uprostřed žil Pán Ježíš a která by pak už svou existencí oslovovala a přitahovala ostatní k Bohu. Máme zodpovědnost za hlásání evangelia a katechezi, náboženskou výuku a katolickou výchovu. Staráme se, aby Eucharistie byla středem našeho farního společenství, aby věřící často přijímali svátosti, žili z Božího slova. Snažíme se farníky poznávat a navštěvovat a mít účast také na jejich starostech a problémech. Chceme být také otevřeni pro všechny - pro děti i rodiče, pro svobodné i manžele, pro mladé i nejstarší, pro zdravé i nemocné, pro věřící i pro nevěřící či hledající.

Nebojte se nás kdykoli kontaktovat. Jsme zde opravdu stále pro vás. Chceme sloužit nejen těm, kteří přicházejí do kostela, ale i těm, kteří mezi nás nemohou přijít. Ať už jsou to nemocní doma či v nemocnicích, nebo bydlí v různých domovech. Rádi vás přijmeme i na faře nebo přijdeme za vámi, když nás pozvete.

Prosíme také o trpělivost s námi, s našimi slabostmi a omezeními. Jsme také jen lidé. Těšíme se i na vaše připomínky, návrhy, ale také na vaši spolupráci s námi. Jedině společně s vámi můžeme splnit své poslání, které máme my i vy.

o. Ivan Fišar

P. Kamil Obr