Ohlasy z akcí | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Až uděláte všechno, co vám bylo přikázáno, řekněte: 'Jsme jenom služebníci. Udělali jsme, co jsme byli povinni udělat'."
Dnešní svátek: sv. Ondřej Dung-Lac a druhové

Ministrantská schůzka s hrou

Ministrantská schůzkas hrouKaždou první sobotu v měsíci se schází ministranti na své pravidelné schůzky, aby se zdokonalili ve své službě Pánu, dozvěděli se nové věci z oblasti liturgie a mj. také něco spolu prožili.

Ne jinak tomu bylo i první sobotu v měsíci listopadu. Po úvodu a sdělení nutných věcí, jsme se odebrali na klášterní zahradu, abychom pomohli sestrám františkánkám s úklidem listí na zahradě. Pro některé to byla možná velmi neobvyklá aktivita. Všichni jsme se s ní však úspěšně vyrovnali, i když byl problém s úklidovými pytli, které nám začaly praskat.

Po asi hodinové práci začala druhá - zábavnější část programu. Díky P. Radku Maláčovi z Červené Vody, který nám zapůjčil dřevěné štíty, jsme si mohli zahrát bojovou hru jako praví rytíři. Několikrát jsme ji pro velký úspěch opakovali, takže ministrantská schůzka skončila mnohem později než obvykle.

Chtěl bych povzbudit všechny naše ministranty k horlivé službě u oltáře. Zejména pak prosím jejich rodiče, jestli by mohli své syny v této činnosti co nejvíce podpořit. Je třeba si uvědomit, že nikdo z věřících není Pánu tak blízko jako právě naši ministranti. Díky této službě každý z nich získává velké množství milostí. Kéž se o žádnou z nich nepřipraví.

P. Jan Polák