Ohlasy z akcí | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Stále se radujte."
Dnešní svátek: sv. Ondřej Dung-Lac a druhové

Ministranti na drezíně

Ministranti na drezíněJe čtvrtek 19. srpna a parta ministrantů od sv. Filipa a Jakuba se schází před farou, aby vyrazila na zajímavý výlet. Cíl naší cesty sice není daleko, ale je o to zajímavější - drezína pana Josefa Němečka na březnických pasekách. Běžně se s ním setkáváme u oltáře, kde s ním kluci ministrují a on vypomáhá v naší farnosti svou službou akolyty. Je zajímavé setkat se s ním u díla, které se stalo dávno známým i za hranicemi naší republiky. Povídání není jen o tom, jak vznikl tento unikát, který má na svém kontě mnoho rekordů, ale často míří hloub. Jak se člověk často zachová, když se mu zhroutí jeho sny? Naopak co člověk může dosáhnout, pokud se nebude jen litovat, přijme svůj život i s tím těžkým, co přinesl a rozvine všechny dary od Pána Boha? A že nešlo jen o teoretické povídání jsme pocítili vždy, když naskočil motor a my mohli mezi dalším povídáním reálně vstoupit do snu jednoho z nás, které vidíte u oltáře. Chtěli bychom opět poděkovat manželům Němečkovým za krásné prázdninové dopoledne na březnických pasekách.

P. Pavel Šupol