Ohlasy z akcí | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili."
Dnešní svátek: sv. Filip Neri

P. Vojtěch Kodet ve Zlíně

V sobotu 15. června se konala duchovní obnova v Kongresovém centru ve Zlíně pod vedením P. Vojtěcha Kodeta na téma: Eucharistie - tajemství života.

Pouť ke svaté Anně v Jaroslavicích

Při mši svaté, kterou sloužil zlínský kaplan P. Stanislav Zatloukal, jsem si vybavil situaci z doby před asi osmi lety..

Láska v životě buď roste nebo upadá, nikdy nestagnuje

V sobotu 4. prosince proběhla v naší farnosti adventní duchovní obnova pro manžele. Obnovu vedl P. Jan Balík z Prahy. Téma: Spiritualita manželství inspirovaná teologií těla podle papeže Jan Pavla II.

Ministrantská schůzka s hrou

Každou první sobotu v měsíci se schází ministranti na své pravidelné schůzky, aby se zdokonalili ve své službě Pánu, dozvěděli se nové věci z oblasti liturgie a mj. také něco spolu prožili.

Z deníku poutníka do Compostely

Ani nevím, jak se to přihodilo. Nasedáme do autobusu a míříme do Compostely. Otec Ivan nám dává požehnání a vyjíždíme. Pořád mi to ještě nedochází...

Ministranti na drezíně

Je čtvrtek 19. srpna a parta ministrantů od sv. Filipa a Jakuba se schází před farou, aby vyrazila na zajímavý výlet. Cíl naší cesty sice není daleko, ale je o to zajímavější - drezína pana Josefa Němečka na březnických pasekách.