"Neboť každý, kdo se povyšuje, bude ponížen, a kdo se ponižuje, bude povýšen."
Dnešní svátek: Svátek sv. Vavřince

YouTube farnosti

Kvůli situaci zrušených veřejných bohoslužeb ve zlínských kostelích zveme farníky ke sledování videopřenosu bohoslužeb z kaple na Regině.

Máme v plánu přenášet mše svaté ve všední dny v 18:30 a v neděli v 8:30.

Ve Svatém týdnu budeme přenášet bohoslužby z Reginy jen do středy 8. 4. a pak až od neděle Zmrtvýchvstání 12. 4. Výjimkou bude přenos křížové cesty na Velký pátek 10. 4. v 10:00.

Důležitější je prožívat než sledovat. Proto se zkuste připravit na následující dny přiloženými dokumenty Velikonoce v rodině a případným sledováním přenosů Tv Noe.

V neděli 29. 3. vysíláme křížovou cestu dětí zlínské farnosti od 17:00.

V neděli 5. 4. vysíláme křížovou cestu v době pandemie od 15:30.

Doporučujeme vyhradit si čas, místo, aktivně se účastnit a soustředěně sledovat. Zkusme pro tu chvíli odložit přípravu večeře, vyřizování telefonů apod. Využijme příležitosti naplno.

Dobré zásady při sledování mše sv. doma

Pamatujme při mši svaté na všechny nakažené, na oběti epidemie, na ty, kteří s obrovským nasazením svých sil pomáhají. Prosme za ty, kteří jsou v tyto dny přemáháni strachem a zoufalstvím.

Mše online

Tv Noe

Radio Proglas

Jak přijímat svátosti, když je nemůžeme přijímat svátostně?

Úvaha otce Štěpána M. Filipa OP pro období, kdy je možnost přijímání svátostí omezena. Zvláště o duchovním svatém přijímání a odpuštění hříchů v době stavu nouze. Slovo na 3. neděli postní (15. března 2020).

Duchovní přijímání

Duchovní přijímání je modlitba, ke které jsou zváni všichni, kdo z jakýchkoli důvodů nemohou přijmout Krista pod způsobami chleba a vína. Je výrazem touhy po setkání s živým Pánem, prosbou, kterou dobrý Bůh slyší a vyslyší. V této modlitbě jsme spojeni s církví, která volá: „Maranatha! Přijď, Pane Ježíši!“

Více zde: https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/200314duchovni-prijimani

Manuál pro domácí nedělní bohoslužbu

Nabízíme vám manuál pro domácí nedělní bohoslužbu v současném nouzovém stavu pandemie Covid 19.

číslo účtu: 2200033498/6800

Mše online