"Tak ať svítí světlo vaše před lidmi, aby viděli vaše dobré skutky a vzdali slávu vašemu Otci v nebesích."
Dnešní svátek: sv. Bonifác

Archív ohlášek farnosti

Neděle 10. května 2020

Dnes je 5. neděle velikonoční.

Svátky v týdnu:

Děkujeme:

Všem, kteří během karantény pomáhali s videopřenosy a zajištěním bohoslužeb. Zejména manželům Záleským, Dombekovým, panu Šintálovi, Chvatíkovi, Majerovi, Genzerovi a Klinkovskému.

Na úterý 12. května připadá Mezinárodní den zdravotních sester, a proto se ve 12:00 rozezní zvony po celé ČR jako poděkování všem sestrám a pracovníkům ve zdravotnictví za jejich mimořádné nasazení v této nelehké době.

Oznamujeme:

Od 11. května bude možné slavit mše svaté s počtem 100 účastníků. Proto se v naší farnosti obnoví mše svaté v kostele ve všední dny v 6:30 a v 18:30, v neděle pak bude počet bohoslužeb navýšen, takže budou dopoledne prakticky každou hodinu: v 7:00, 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 a večer v 17:00 a 18:30. Navíc bude mše svatá s nedělní platností i v sobotu v 17:00 a v 18:30. Je však třeba zachovat hygienická nařízení: dezinfekce rukou, dvoumetrové rozestupy, přijímání na ruku a samozřejmě roušky.

Kongregace Milosrdných sester III. řádu sv. Františka v Opavě vyhlašuje výběrové řízení na pozici správce klášterní budovy Regina ve Zlíně. Další informace na webu a na nástěnce.

Diecézní centrum pro mládež zveřejňuje na svém webu každé ráno v 8:00 kratičké duchovní povzbuzení s názvem Mluv, Pane.

Jsou ještě volné intence na mše svaté. Zájemci: Volejte nebo se zastavte na faře v úřední hodiny tj. v pondělí 8–11 h. a ve středu 14–17 h.

Pokud pomoc potřebujete:

Nacházíte-li se v náročných životních podmínkách, neváhejte se obrátit na oblastní Charitu, Nadační fond Credo nebo na faru.

Pokud pomoc nabízíte:

Vzhledem k tomu, že většina žen věnujících se úklidu kostela spadá do rizikové skupiny, prosíme další farníky o pomoc s úklidem a dezinfekcí kostela. Pro další informace kontaktujte farní kancelář.

číslo účtu: 2200033498/6800

Mše online