"Obraťte se a věřte evangeliu."
Dnešní svátek: sv. Nikefor

Aktuální ohlášky farnosti

Neděle 18. února 2018

Slavíme 1. neděli postní

Svátky v tomto týdnu:

Studentská organizace RR49 zve zvláště všechny mladé na pondělní studentskou mši; promluva bude na téma: Svátost smíření – Jak se připravit na dobrou zpověď. Po mši následuje v Klubu Pod Kánoí diskuzní večer s o. Pavlem Martinkou na téma Nevěřící kolem nás a postoj k nim.

Mše svatá na Kudlově bude ve čtvrtek v 17:00.

V pátek 23. února v 16:30 zveme rodiče na faru ke čtení nedělního evangelia a modlitbě. Děti budou mít souběžně malou katechezi, pro batolata je zajištěno hlídání. Uvítáme pomoc s hlídáním dětí.

Pro lepší prožití postní doby zveme děti i dospělé k postní aktivitě nazvané Strom kříže - Strom života. Úkoly si můžeme vylosovat vždy v neděli nebo i během týdne. Po splnění úkolu si připevníme lístek na strom života. Pojďme se společně spojit v úsilí, přiblížit se v postní době více Bohu. Bližší vysvětlení najdete v Životě farnosti nebo u košíčků s úkoly. Košíčky jsou umístěny u oltáře Panny Marie, v předsíni kostela a v sakristii. Zde jsou také nákresy stromu života, které si mohou vzít děti domů a doma s nimi pracovat.

Papež František vyhlásil 23. únor jako den postu za mír ve světě. Více na nástěnce.

V sakristii a na stolku uprostřed kostela jsou k rozebrání postní papírové pokladničky s názvem postní almužna. Do nich si může každý během postní doby vkládat obnos přibližně ve výši ceny požitku, který si odřekl. Ten se pak může věnovat na pomoc bližním v nouzi.

V postní době každý pátek v 17:55 a v neděli v 17:00 budou v našem kostele pobožnosti křížové cesty. Prosíme ty, kteří se chtějí zapojit do vedení křížových cest, aby se přihlásili v sakristii.

ohlasky Ohlášky: neděle 4. 2. 2018

ohlasky Ohlášky: neděle 28. 1. 2018