"Kdo se mezi vámi chce stát velkým, buď vaším služebníkem; a kdo chce být mezi vámi první, buď vaším otrokem."
Dnešní svátek: Panna Maria Guadalupská

Aktuální ohlášky farnosti

Neděle 2. prosince 2018

Dnes slavíme první neděli adventní.

V tomto týdnu si připomínáme:

Děkujeme všem, kteří se podíleli na generálním úklidu kostela, a také všem, kteří připravili včerejší Silvestrovské plesání.

Adventní aktivita je připravena pro děti i dospělé. Letos budeme společně připravovat betlém. Děti si u oltáře PM vyzvednou kartičku s úkolem. Domů si odnesou ovečku, párátko a doma ji dozdobí. Následující neděli pak zapíchnou ovečku do betlémské krajiny. Dospělí mají možnost si taktéž vyzvednout kartičku s úkolem a po jeho splnění zabodnout k ohradě oveček malé dřívko.

Během adventu budeme společně prožívat roráty. Jako v předchozích letech jsou po mši svaté i letos děti zvány na snídani do klubu Pod Kánoí.

V pondělí v 10:00 zveme maminky na mši svatou na Reginu.

V úterý 4. 12. se od 17:00 v klubu Pod Kánoí uskuteční beseda s paní Hanou Chrastinovou o jejím misijním působení na Sibiři.

Charita Zlín všechny srdečně zve na mši svatou ve čtvrtek 6. 12., která bude slavena v našem kostele v 15:00, a dále v sobotu 8. 12. na benefiční adventní koncert duchovní hudby, který podpoří nemocnou Kristýnku Petříkovou, postiženou těžkou formou dětské mozkové obrny a mentální retardací.

Na příští neděli 9. 12. – druhou mši svatou - přislíbil svou účast biskup Mikuláš. Zveme proto k účasti zvlášť všechny rodiny s dětmi.

Ve farní kanceláři v sakristii a v prodejně Veni jsou k dostání farní kalendáře na rok 2019. Prosíme o příspěvek 50 Kč.

Farnost Zlín společně s CK Miklas tour připravuje poutní zájezd do Francie. Bližší informace o programu, ceně a přihlášce naleznete ve vývěsce a v příštím Životě farností.

Společenství Živého růžence informuje své členy, že po paní Šimurdové přebírá organizaci skupinek paní Hartigová.

ohlasky Ohlášky: neděle 25. 11. 2018

ohlasky Ohlášky: neděle 18. 11. 2018